منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
شناسه خبر: 319392
گروه :خبر
20160403_093934

رئیس شیلات شهرستان سیریک گفت: دوره آموزشی صدور گواهینامه ملوانی برای شناورهای صیادی 12 و 24 متر( قایق و لنج) در محل اسکله صیادی شهر بندر کوهستک به مدت 20 روز برای 75 نفر از ملوانان فاقد مدرک گواهینامه دریانوردی در شهر بندر کوهستک شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عبدالله رئیسی رئیس شیلات شهرستان سیریک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی  گفت: مهمترین هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقای توان مهارتی صیادان، آشنایی با واحد شناور ، رعایت ایمنی صید و صیادی ، آشنایی با طریقه استفاده از دستگاههای مخابراتی ، رعایت قوانین دریانوردی ، شناخت تهدید و حدود دریا ، آشنایی با کمک های اولیه ، بقا در دریا ، استفاده از لایکت(قایق نجات) و برخورداری از گواهینامه ملوانی برای مجوز قانونی صید و صیادی در دریا است.

 

رئیس شیلات شهرستان سیریک اظهار کرد: بعد از گذراندن کلاس های دوره آموزشی ملوانی و اخذ آزمون از شرکت کنندگان بصورت تئوری و عملی گواهینامه دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی صادره می شود.

 

رئیسی افزود : یکی دیگر از اهداف برگزاری کلاس های آموزش ملوانی برای صیادان علاوه برآشنایی با قوانین دریانوردی صدور مجوز گواهینامه دریانوردی، برخورداری از بیمه ، اجازه ورود به دریا برای صید و صیادی ، بهرمندی از حقوق بازنشستگی برای استفاده از مزایای این قشر زحمتکش و پرتلاش است.

 

رئیس شیلات شهرستان سیریک اضافه کرد: شهرستان سیریک با برخورداری از 430 فروند قایق صیادی و بیش از 100 فروند لنج صیادی مجوز دار مشغول فعالیت می باشد .

 

این مسئول تصریح کرد: از آنجائیکه صید و صیادی شغل و حرفه آبا و اجداد مردمان شهرستان سیریک از گذشته تاکنون بوده و بصورت موروثی از گذشتگان این شغل دست به دست از پدران به فرزندان رسیده و لزوم  توجه به این قشر زحمتکش و ساماندهی آنها برای بهره مندی از مزایا یکی از وظایف مهم شیلات است.

 

وی یادآور شد: مهمترین مناظق صید و صیادی شهرستان را بندرکوهستک ، گهردو، کندال ، کرپان، گروگ، سیریک، آذینی ، بریزگ و خرگوشی است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی