منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۰
شناسه خبر: 343987
گروه :خبر
c1114ad9f34514b5ba347c64da0db46d

معتادان قشمی که این روزها تعداد آنها رو به افزایش است مراحل قانونی ترک را در کمپ ها وتحت مراقبت ها آغازمی کنند تا با متادون درمانی خود را از دام اعتیاد رها کنند اما این روزها این معتادان با ترفندی عجیب دوای درمان خود را با مواد مخدر عوض می کنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز از قشم ؛  درمان نگهدارنده با متادون یکی از اقدام های پر اهمیت و کلیدی است که در راستای اهداف کاهش آسیب برای معتادان تحت نظارت پزشکان انجام می ‌شود که این درمان امکان عدم استفاده از مواد غیرقانونی را برای بیمار فراهم آورده اما معتادان قشمی که برای ترک اعتیاد به صورت رایگان قرص های متادون دریافت می کنند از این موقعیت سواستفاده می کنند و متادون ها را در سطح شهر قشم حوالی یکی از بانک های این شهربفروش می رسانند تا مواد مخدر مصرفی خود را تهیه کنند .

 

206

 

معتادان قشمی باحضور درکمپ های ترک اعتیاد با فریب دادن عوامل کمپ با حضور چند روزه خود از پزشکان متادون بدون بسته دریافت می کنند و همان لحظه یا شروع به خورده فروشی می کنند تا به صورت یکجا قرص ها را به خورده فروشان مواد مخدر می دهند .

 

طی گزارش میدانی خبرنگارمستقرهرمز در قشم ، روال کار معتادان و قیمت فروش قرص ها درسطح شهر قشم برعهده خورده فروشان است و معتادان قرص هایی که از کمپ ها و مراجع درمانی دریافت می کنند متادون 20 میلی گرم را به قیمت 50 هزار ریال و متادون 40 میلیگرم را به قیمت 70 هزار ریال بفروش می رسانند .

 

این افراد که در حوالی بازار قدیم قشم پاتق کرده اند به صورت چرخشی کار می کنند و با فروش قرص های متادون که جهت درمان به آنها واگذار می شود مواد مخدری همچون شیشه ، تریاک و حشیش تهیه می کنند و خبری از ترک درآنها دیده نمی شود .

 

دراین میان وجود این همه قرص های متادون در سطح شهر قشم عاملی شده است تا جوانان به این قرص به اصطلاح درمانی روی بیاورند که خود می تواند یک خطر جدی برای آینده جوانان این مرزو بوم باشد چراکه مصرف متادون بدون تجویز پزشک ممکن است درسطح بافتهای بدن باقی بماند و باعث مسمومیت بیمار و  حتی ممکن است به مرگ او  بیانجامد !

 

سوالی که ذهن همه مخاطب ها را به خود سوق می دهد این است که چرا بدون در نظر گرفتن این موارد این همه قرص به صورت یکجا به معتادان داده می شود ؟ آیا این امکان وجود ندارد که فرد معتاد به صورت یکجا این قرص ها را مصرف کند ؟ در جواب باید بگوییم تمامی این حدس وگمان ها وجود دارد اما چرا جلو این کار گرفته نمی شود جای بسی تامل دارد .

 

انتظار می رود دستگاه های نظارتی شهرستان قشم جهت ارتقا امنیت اجتماعی به این مسئله با جدیت ورود کنند و نگذارند سلامت جوانان جزیره به خطر بیافتد و روز به روز بر افراد معتاد این جزیره افزوده شود .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است