منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴
شناسه خبر: 185559
گروه :خبر
ماهیان در کیش

ده ها هزار قطعه ماهی تک خال و طوطی ماهی در سواحل دهکده آبی کیش تلف شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، ماهیان سواحل کیش به دلایل نامعلوم در حال تلف شدن هستند این پدیده که از کشتی یونانی تا پارک آبی رخ داده است توجه مسئولان را به خود جلب کرده است.

مریم محمد،ی مسئول محیط زیست جزیره کیش با بیان اینکه نمونه هایی به شیلات و دامپزشکی استان فرستاده شده است افزود: تاکنون علت این امر مشخص نشده است و تا نتایج ازمایشات از سوی استان اعلام نشود نمی توان نتیجه گیری کرد.

وی با بیان اینکه به تمامی نقاط ساحلی کیش سرکشی شده است تاکید کرد: این اتفاق در سواحل دیگر رخ نداده است و برای کشف علت این مسئله با نماینده شیلات و دامپزشکی و ماهیگیران محلی در این رابطه صحبت شده است تا در صورت ارائه نظری در خصوص علت تلف شدن ماهیان در این منطقه به بررسی بیشتر نظرات اقدام شود.

به گفته محمدی نظر کارشناسان بر این است که با توجه به تغییر فصل و اینکه قالب ماهیان تلف شده از یک گونه هستند و آمار بالایی برای مرگ و میرها گزارش نشده است این امر می تواند طبیعی باشد.

اگر چه شاهدان عینی از دیده شدن حلقه های نفت در سواحل دهکده آبی جزیره کیش خبر داده اند؛ مریم محمدی مسئول محیط زیست علت آلودگی های نفتی و افزایش ناگهانی درجه حرارت آب و موارد مشابه را در مرگ ماهیان سواحل کیش منتفی دانست.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است