منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۵
شناسه خبر: 275039
گروه :خبر
image618284

اعضای جنبش عدالتخواه دانشجویی امروز در اعتراض به قراردادهای جدید نفتی مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کردند که نیروی انتظامی جمعی از آنان از جمله چند نفر از اعضای شورای مرکزی اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی را بازداشت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  صبح امروز تجمعی از سوی برخی از دانشجویان که نسبت به قرادادهای نفتی اعتراضاتی داشتند در مقابل وزارت نفت صورت گرفت که حاشیه های زیادی به همراه داشت.

این تجمع تنها لحظاتی بعد از شروع با دستگیری بسیاری از دانشجویان و ضرب و جرح عده ای دیگر از سوی نیروهای امنیتی خاتمه یافت.

مجتبی رئیسی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی پیش از این در خصوص علت برگزاری این تجمع اظهار کرده بود: با توجه به ایرادهایی که قراردادهای جدید نفتی دارند دانشجویان مکررا به مسئولان دولت هشدار دادن و خواستار اصلاح ایرادات شدند.

وی افزود: علیرغم هشدارهایی که داده شد ژنرال خوانده‌های وزارت نفت هیچ اقدامی برای اصلاح مشکلات این قراردادها نداشتند به همین خاطر تصمیم گرفتیم در راستای عمل به امر معروف و ناهی از منکر اقدامی اعتراضی داشته باشیم.

یکی از نکته های قابل تأمل در این تجمع حضور نیروهای امنیتی از ساعت ها قبل از آغاز تجمع در محل و آمادگی آنها برای درگیری بود.

سیدسعید نجیبی عضو شورای مرکزی و مسئول اجرایی جنبش عدالتخواه دانشجویی، با اشاره به تجمع صبح امروز جمعی از دانشجویان مقابل ساختمان وزارت نفت در اعتراض به قراردادهای نفتی جدید(IPC) اظهار داشت: از همان ابتدای تجمع شاهد حضور پررنگ نیروهای امنیتی انتظامی اطراف ساختمان‌ وزارت نفت در محدوده خیابان طالقانی و تقاطع حافظ بودیم.

وی در توضیح شرایط حاکم بر فضای تجمع گفت: دانشجویان قصد تجمع در مقابل ساختمان اصلی وزارت نفت را داشتند که نیروی انتظامی از همان ابتدا با حمله به دانشجویان پلاکاردهای آنان را پایین کشیده و اقدام به ضرب و شتم دانشجویان کرده و ده ها نفر از آنان را از جمله دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی را بازداشت نمودند.

عضو شورای مرکزی و مسئول اجرایی جنبش عدالتخواه دانشجویی در اداه خاطرنشان کرد: دانشجویان دختر نیز در این شرایط با سر دادن شعارهایی علیه قراردادهای نفتی از جمله “IPC را لغو کنید”، “نفت ما را پس دهید” و “IPC خدعه انگلیسی” اعتراض خود را نسبت به قراردادهای جدید نفتی اعلام کردند و پلیس با محاصره آنان از این اقدام جلوگیری کرد و همچنین گوشی موبایل چند نفر از دانشجویان دختر را ضبط کردند و با  آنها برخوردی شدید صورت دادند.

نجیبی با اشاره به این که نیروی انتظامی دانشجویان را پراکنده و مانع از تردد افراد در مقابل ساختمان‌های وزارت نفت در اطراف محدوده طالقانی حافظ شدند تصریح کرد: نیروهای حراست وزارت نفت با وجود اینکه نیروهای امنیتی در صحنه حاضر بودند، به سمت خبرنگاران و عکاسان حاضر در صحنه حمله کرده و مانع از تصویر برداری آنها شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است