منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۶
شناسه خبر: 195790
گروه :خبر
13900918102652_PhotoA

فرزند دهقان فداکار گفت: پدرم (دهقان فداکار) زنده است و از شایعات مرگش در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی ناراحت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اسم «ریزعلی خواجوی» یا «دهقان فداکار» برای بسیاری از مردم نام آشناست زیرا داستان او در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان وجود دارد.

دهقان فداکار در سن سی و دو سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد و در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد.

این فداکاری باعث شد تا داستان نجات جان مسافران قطار به کتاب‌های درسی دانش‌آموزان برود و جوانان از چندین دهه پیش با نام او آشنا باشند.

اما در روزهای گذشته شایعه درگذشت دهقان فداکار در شبکه‌های اجتماعی و برخی سایت‌های اینترنتی دست به دست شد تا مردم این شایعه را باور کنند.

پس از انتشار این اخبار به سراغ دهقان فداکار رفتیم و فرزند وی به خبرنگار فارس گفت: «خبر درگذشت دهقان فداکار شایعه است و این موضوع صحت ندارد».

وی افزود: تمام خانواده از منتشر شدن این شایعه ناراحت هستند و باید بگویم که در حال حاضر حال دهقان فداکار خوب است.

فرزند وی با بیان اینکه اکنون دهقان فداکار 84 سال سن دارد، گفت: وی در حال استراحت در منزل است و این روزها مشغول کار خاصی هم نیست اما پس از منتشر شدن خبر درگذشت دهقان فداکار تمام آشنایان و دوستان به منزلمان آمدند و جویای احوال وی شدند.

وی در خصوص اینکه داستان دهقان فداکار در کتب درسی به چند خط تنزل پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: بابا می‌گوید به این کار اعتراض می‌کنم که چرا این کارها را انجام می‌دهند.

به گزارش فارس، آزبرعلی حاجوی مشهور به ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار دارای پنج پسر و 3 دختر و 41 نوه و نتیجه است و نکته مهم این است که دهقان فداکار در سلامتی کامل به سر می‌برد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی