منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۷
شناسه خبر: 292725
گروه :خبر
672451

فعال رسانه هرمزگان ، اظهار کرد: دشمن فهمید انقلاب فرهنگی ما ترور یا جنگ سخت به آن کارزار نیست این انقلاب چه تفکری دارد که دنیا را بهم زده است جوانان امروز که دشمن روی آنان بسیار سرمایه گذاری کرده باید بیشتر بدانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ؛ مرتضی پیروی منش فعال رسانه هرمزگان در یادداشت تحلیلی خود نوشت: دشمن در اتاق های فکر فراوانی نشسته و برای اینکه بتواند تفکر انقلاب اسلامی را که دارای پشتوانه افکار اعتقادی و باوری مردم است تغییر بدهد تمام راه ها را نیز امتحان کرده پروژه تعریف می کند.

 

دشمن فهمید انقلاب فرهنگی ما ترور یا جنگ سخت به آن کارزار نیست این انقلاب چه تفکری دارد که دنیا را بهم زده است جوانان امروز که دشمن روی آنان بسیار سرمایه گذاری کرده باید بیشتر بدانند.

 

متاسفیم که باید گفت دشمن برای رسیدن به اهداف عده ای را خود فروش و وطن فروش در کشور اجیر کرده است و در برخی تصمیم سازان و حتی برخی تصمیم گیران نیز وارد یا قصد جذب آنان کرده است و ما از ظرفیت و داشته هایمان خوب استفاده نکردیم و همین باعث شد رزمندگان خود را فراموش کنیم.

 

جنگ بسیاری از جوانان ما را آب دیده کرد اما کمترین بهره را از آن آب دیده های جنگ کردند بچه حزب الهی ها را در زمان پیشرفت وتوسعه پس از جنگ بهاء ندادند.
بسیاری پس از جنگ به موقع مراجعه حزب الهی ها از بکارگیری آن نخبگان آب دیده و پخته شده در فضای جنگ خودداری کردن و این یعنی به جایی که یک نخبه آماده به کمک به آبادانی کشور ادامه دهد متاسفانه جواب رد می شنیدن و همان هایی که در زمان جنگ در کشور نماندن و دور از تفکر بودن شدن اداره کننده کشور، اما جوانان رزمنده بایستی راننده تاکسی و امثالهم می شدند نفوذ از آن سال ها شکل گرفت.

 

دشمن بعد از انقلاب که شکست مفتضحانه ای خورد با روش خودمان به جنگ انقلاب آمد اما بعضی آن موقع در خواب بودن الان هم متاسفانه درخوابند و متاسفانه برخی توسعه کشور را بر اساس تفکر اومانیستی نوشتند به جایی که به تفکر تمدن نوین اسلامی بپردازیم سه دسته یا بیشتر شدیم.

 

تفکری که مدعی بودند دنیا ۴۰۰ سال تجربه دارد پس برای توسعه راهی بجز کسب تجربه از دنیا نداریم طیف ملی مذهبی نام دارد که واقعا دروغ می گفتند و تفکری دیگر تفکری است با نام مدرنیته اسلامی است که معتقدند غرب خطرناک است و نباید با آن در افتاد غرب را به دو قسم خوبی و بدی تقسیم می کنند و می گویند باید خوبی هایش را با تعامل باید گرفت .

 

آنان معتقدند غرب عین یک گاو شاخ دار است که از قضا شیر هم میدهد ما ۳۷ سال است سر شاخ شدیم و این گاو شاخمان زده است پس بیاییم با غرب تعامل کنیم تا آرامش داشته باشیم و از شیرش نیز استفاده کنیم، این گروه عوام فریبی می کنند یعنی ما ژاپن اسلامی مالزی اسلامی ترکیه اسلامی باشیم پوسته اسلام باشد و خبری از محتوای اسلام ناب نباشد و نظام سرمایه داری روز به روز سرمایه دارتر و فقرا روز به روز فقیر تر بشوند.

 

آن چیزی که اهمیت دارد اینست که امامی که همه دنیا به بزرگیش صحه می گذارند و دنیا را به لرزه در آورد معتقد است غرب گرگ است، گرگ که نمی شود آن را دوشید از قضاء اهلی هم نیست در صورتی هم که آن را رام نمایید باز چون ما مسلمانیم شیرش نیزبرایمان حرام است.

 

تفکر سوم که امام و حضرت امام خامنه ای و ملت بصیر ایران اسلامی به آن باور دارند و پشتیبان آن می باشند معتقدند که ما اسلام جامع داریم اعتقاد به گفتمان تفکر نوین اسلامی هستند که می گویند اگر آنان تجربه ۴۰۰ ساله دارند ما تجربه ۱۴۰۰ ساله داریم ما اهلبیت داریم ما ولایت داریم و….

 

 

نقطه ای که باعث شد این تحلیل را بنویسم اینست که اگر نتو انستیم در بزنگاه های حساس حرکتی رو به جلو بیشتر داشته باشیم به خاطر وجود دو تفکر ملی مذهبی ها و مدرنیته می باشد که بایستی با روشنگری از افزایش این دو تفکر وا داده بکاهیم.

 

 

اگر در دولت اسلامی درجا می زنیم و هنوز نشده آنچه باید بشود اگر جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی شکل نگرفته به خاطر ضعف در این موضوعات است جریانی که مدرنیته هستند معتقدند ما نباید تقابل داشته باشیم با غرب اما ما می گوییم مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود ما بایستی روشنگری کنیم و به مردم ماهیگیری کردن را یاد بدهیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است