منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۵
شناسه خبر: 285751
گروه :خبر
hormoz

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد دمشق با توافق آتش‌بس اعلام شده از سوی روسیه و واشنگتن موافق است و آن را اجرا می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  وزارت خارجه سوریه اعلام کرد دمشق با توافق آتش‌بس اعلام شده از سوی روسیه و واشنگتن موافق است و آن را اجرا می کند.

وزارت خارجه سوریه اما تاکید کرده است که دمشق همچنان به عملیات خود علیه داعش و النصره ادامه می‌دهد.

آمریکا و روسیه روز گذشته اعلام کردند که برای آغاز آتش بس در تاریخ 27 فوریه به توافق رسیده‌اند و از دولت سوریه و نیروهای مخالف خواسته بودند تا موضع خود را در قبال این توافق اعلام کنند.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: جمهوری عربی سوریه با توقف اقدامات نظامی براساس توافق بدست آمده میان روسیه و آمریکا موافقت می‌کند اما به جنگ با تروریسم و گروه‌های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی مرتبط با آنها و القاعده ادامه می‌دهد.

بنا براعلام وزارت امور خارجه سوریه “برای تضمین موفقیت اجرای آتش بس در موعد مقرر دولت سوریه اعلام میدارد که آماده است با طرف روسی برای مشخص کردن مناطق و گروه‌های مسلحی که توافق آتش بس شامل آنها می‌شود هماهنگی لازم را انجام دهد.”

در این بیانیه تاکید شده است: دولت سوریه در عین حال براهمیت حفاظت از مرزها و جلوگیری از حمایت برخی کشورها از گروه‌های مسلح و ممانعت از افزایش قدرت این گروه‌ها یا تغییر در مواضع آنها تاکید دارد.چراکه این اقدامات می‌تواند روند اجرای توافق بدست آمده را با مشکل مواجه کند.

دولت سوریه همچنین تاکید کرده است که ارتش حق خود را برای پاسخگویی به هر گونه نقض آتش بس از سوی گروه‌های مسلح علیه شهروندان سوری یا نیروهای مسلح محفوظ می‌داند.

در پایان بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: دمشق با پذیرش توقف اقدامات خصمانه در واقع بر اصرار خود برای جلوگیری از ریخته شدن خون ملت سوریه و بازگشت امنیت و ثبات به کشور در راستای اجرای اراده ملت و وحدت اراضی کشور صحه گذاشته است. سوریه در این راه شهدای زیادی از میان شهروندان و نظامیان خود تقدیم کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است