منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
شناسه خبر: 347136
گروه :خبر
paszamine_com_1226_1600×1200

نقاش هرمزگانی اظهار کرد: گران بودن وسایل هنری، نبود بودجه جهت برپایی جشنواره ها و عدم حمایت متولیان ترویج فرهنگ از مشکلات عرصه هنری هرمزگان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آمنه رئیسی نودودو،  نقاش هرمزگانی و رئیس انجمن هنرهای تجسمی جاسک و طراح بزرگترین فرش صدفی جهان؛ در گفتگوی اختصاصی خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: در دوران نونهالی، زمانی که برادر بزرگم بصورت تجربی طرح هایی می کشید و من دوست داشتم تقلید کنم و از دوره راهنمایی با هدف پیشرفت در عرصه هنر و شناخت بیشتر همه ی زیر مجموعه های آن بود وارد عرصه هنری شدم و به دلیل علاقه زیاد به نقاشی در هنرستان رشته نقاشی را انتخاب کردم و به اتمام رساندم.

 

 

وی با بیان اینکه در مرحله نخست با پافشاری خودم و به مرور زمان خانواده حامی و مشوق من در زمینه فعالیت هنری بودند؛ افزود: طراحی، نقاشی، گرافیک، تذهیب، خوشنویسی، حجم سازی و هنر محیطی دیگر هنرهایی هستند که در آنها فعالیت دارم.
بانوی هنرمند هرمزگانی با اشاره به وضعیت فرهنگی و هنری استان ؛ گفت: حال فرهنگ و هنر استان خوب نیست و امیدوارم مسئولان از سایر هنرمندان حمایت کنند چرا که حمایت از هنرمندان خیلی بسیار ضعیف است.
رئیسی دنیایی هنر را یک دنیای متفاوت، خاص و لذت بخش عنوان کرد و بیان کرد: هنر نباید انسان را بالغ کند بلکه انسان بالغ را باید کودک کند.
هنرمند جاسکی در خصوص برنامه آینده خود؛ افزود: آینده همین زمان حال است که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد چاپ کتاب و برنامه های بزرگ در برنامه آینده خود دارم که دوست دارم اول اجرا کنم و بعد در مورد آن حرف بزنم.

 

 

نقاش هرمزگانی گران بودن وسایل هنری، نبود بودجه جهت برپایی جشنواره ها  و عدم حمایت متولیان ترویج فرهنگ را هنرمندان از مشکلات عرصه هنری عنوان کرد.
رئیسی با اشاره به نحوه ورود خود به عرصه هنری ؛ خاطر نشان کرد: این من نبودم که به دنبال هنر رفتم بلکه هنر بود که به سراغ من آمد و من با شوق زیاد از ده سالگی تا به امروز با آن همراه شدم علاقه به هنر مهم است اما بخشی از هنر بصورت ذاتی است.
مسئول انجمن هنرهای تجسمی جاسک ؛ در رابطه با نخستین دستمزد و کار هنری خود گفت: نخستین دستمزد من از فروش اثر هنری۶۰ هزار تومان بود و اولین دستمزد کاریم بعنوان کارشناس در سال  84 ؛ 400 هزار تومان بود و اولین اثر هنری من طراحی بود که در سال ۷۵ انجام دادم.

 

 

وی اظهار کرد: من در دوران نوجوانی به چیزهایی که می خواستم در حال رسیدن بودم و زیاد رویایی فکر نمی کردم و دوره نوجوانی بهترین دوره برای نشاط و رقابت سالم می تواند باشد که منطق می تواند هر نوجوانی را به سلامت به مقصد برساند و خواسته های الان من از دوره نوجوانی بیشتر است.
رئیسی با بیان اینکه گرایش دختران نوجوان بیشتر به رشته گرافیک و معماری می باشد؛ تصریح کرد: بخشی علاقه و بخشی هم موقعیت و جایگاه این رشته ها در جامعه است که می تواند از دلایل گرایش دختران به این رشته ها باشد.
طراح بزرگترین فرش صدفی جهان؛ ادغان کرد: خود زندگی یک هنر محسوب می شود و این ما هستیم که باید بدانیم کجای زندگی باید چه رنگی باشد که در نهایت اثری خلاق از آن بیرون آید.
مسئول انجمن هنرهای تجسمی جاسک ، در مورد تکنیک خود در هنر نقاشی با آبرنگ؛ اضافه کرد: در آبرنگ تکنیک خاصی ندارم، آب و رنگ کار خودشان را خوب بلد هستند و آبرنگ در عین سادگی نسبت به دیگر مدل های نقاشی سخت تر است چون راه برگشت ندارد.

 

 

وی با اشاره به اینکه نقاشی از زمان دبستان و شعر در اول جوانی وارد زندگی من شدند؛ ادامه داد: در شعر و نقاشی هر دو تجسم نیاز است و برای دو هنر نقاشی و شعر باید احساس فرازمینی داشته باشید تا اثر ماندگار و جذاب باشد.

 

مسئول انجمن هنرهای تجسمی جاسک ، یادآور شد: برای نزدیک شدن به تابلو شعر نقاشی نیازی‌ به شاعر بودن نیست همانطور که برای سرودن شعر و توصیف زیبایی ها نیازی به نقاش بودن نیست و شعر حافظه تو را به تجسم مجازی دعوت می کند ولی نقاشی چشم های تو را به تجسمی حقیقی که قاب شده است و رنگ و نقشی که از درون به تصویر کشیده شود همان درک ناخوداگاه جهان هستی در قالب‌های گوناگون پدیدار می شود.

 

نقاش هرمزگانی گفت: در صورت استقبال مردم و سفارش مشتری طرح های خود را می فروشم.
آمنه رئیسی نودودو مسئول انجمن هنرهای تجسمی جاسک ؛ مقام اول پوستر در دومین حشنواره استانی هنرهای تجسمی گامبرون، مقام اول نقاشی در مسابقات روز جهانی معلولین در سال ۸۵، مقام اول بروشور در دومین جشنواره نیایش و نمایش در سال ۸۷، مقام دوم نقاشی در دومین جشنواره استانی هنرهای تجسمی هرمزگان در سال ۸۴، مقام دوم مجسمه های شنی در نخستین جشنواره دیریا در سال ۸۶، مقام سوم طراحی در مسابقات فرهنگی هنری در سال ۷۵، مقام سوم کاریکاتور در روز ملی ازدواج در سال ۸۸، طراح حاشیه و موتیف اولین فرش خاکی جهان در هرمز در سال ۸۷، طراح و ایده پرداز اولین فرش صدفی جهان در جاسک در سال ۹۲ و اثر برگزیده در سومین جشنواره کشوری هنرهای تجسمی در سال ۷۸ ، از جمله افتخاراتی است که این هنرمند هرمزگانی در کارنامه هنری خود کسب کرده است.

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی