منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
شناسه خبر: 335523
گروه :خبر
13950220000418_PhotoA

رئیس دانشگاه علم و صنعت در رابطه با دلیل عدم پرتاب ماهواره تدبیر گفت: ماهواره آماده است و به مرکز ملی فضایی تحویل دادیم ولی احتمالا مشکل عدم پرتاب در ماهواره‌بر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در رابطه با ساخت ماهواره‌های دانشجویی در این دانشگاه گفت: در دانشگاه علم و صنعت به طور پیاپی برای ساخت ماهواره برنامه‌ریزی داریم، به طوریکه هر ماهواره نسبت به ماهواره قبل از نظر کیفیت، مشخصات و خصوصیات ارتقا می‌یابد. به طور مثال ممکن است دقت تصویربرداری یک ماهواره نسبت به ماهواره دیگر بیشتر شود.

وی افزود: همچنین در این دانشگاه بر روی صنایع جانبی ماهواره‌ها نیز کار می‌شود.

برخورداری در رابطه با زمان پرتاب ماهواره تدبیر دانشگاه علم و صنعت گفت: ماهواره تدبیر را تحویل دادیم و زمان پرتاب آن به ما مرتبط نمی‌شود زیرا به ما سفارش دادند و ما آن را ساختیم و تحویل دادیم، ولی تا آنجا که اطلاع داریم پرتاب ماهواره در برنامه مرکز ملی فضایی هست، ولی زمان آن را ما نمی‌دانیم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت پیرامون دلیل عدم پرتاب ماهواره تدبیر گفت: ماهواره‌ آماده است و مشکلی ندارد احتمالاً مشکل در ماهواره‌بر است، زیرا باید ماهواره‌بر برای پرتاب ماهواره آماده باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است