منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
شناسه خبر: 259254
گروه :خبر
13940826000395_PhotoA

پایگاه خبری پولیتیکو درباره برجام نوشت: دلیل سرعت دولت «رئیس‌جمهور روحانی» برای «برچیدن زیرساخت هسته‌ای» و اجرای برجام، انتخابات آتی در ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه تحلیل‌ها و ادعاهای رسانه‌های غربی، یک رسانه آمریکایی گزارش داد که یک علت اقدامات سریع دولت «حسن روحانی» در اجرای برجام، انتخابات آتی پارلمانی در ایران است.

پایگاه «پولیتیکو» در گزارشی درباره برجام تحت عنوان «توافق ایران به نقطه عطف نزدیک می‌شود»، نوشته است: «در حالی که روز محتمل اجرا نزدیک می‌شود، از همه سو شلیک(به برجام) در حال افزایش است».

در این گزارش با اشاره به اقدامات مقدماتی برای اجرای برجام از یک سو و برخی مخالفت‌ها در ایران و آمریکا به تحرکاتی چون آزمایش‌های موشکی در ایران و اقدامات جدید ضد ایرانی در گنگره آمده است: «توافق هسته‌ای ایران در حال ورود به مرحله مرگ و زندگی است».

نویسنده تصریح کرد:‌«مخالفان توافق هسته‌ای در کنگره، در حال تاکید بر رئیس‌جمهور باراک اوباما هستند که به خاطر توافق هسته‌ای ایران، در برابر آزمایشات موشک بالستیک و دیگر اقدامات غیر هسته‌ای ایران سهل نگیرد. از سوی دیگر مقامات ایرانی هم تغییرات اخیر در قوانین مربوط به روادید آمریکا را نقض احتمالی توافق ارزیابی می‌کنند».

در بخشی از این گزارش ادعا شده است: «ایران 26 فوریه انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند و اگر تحریم‌ها برداشته شوند، انتظار می‌رود در این صورت حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران و میانه‌روهای حامی توافق هسته‌ای نفع ببرند. این اعتقاد وجود دارد که یک دلیل آنکه ایران به سرعت در حال برچیدن زیرساخت هسته‌ای خود است، انتخابات(آتی) باشد».

در قسمت دیگری از این مطلب یک مقام آمریکایی که البته به نام و هویتش اشاره‌ای نشده، درباره اختلافات و «بی اعتمادی» دیرینه ایران و آمریکا اشاره کرده و گفته است: «ما به طور رسمی با ایران رابطه دیپلماتیک نداریم و یک تاریخ از بی اعتمادی وجود دارد».

این مقام ناشناس آمریکایی همچنین تاکید کرده که برای اجرای مفاد برجام به زمان نیاز است تا «اقدامات قانونی داخلی» انجام شود و همچنین درباره موضعات فنی و تکنیکی هسته‌ای مندرج در برجام، ‌شفافیت لازم انجام گیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است