منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۶
شناسه خبر: 336052
گروه :خبر
13950414001044_PhotoA
 

توسط مهدی چمران اعلام شد

دلیل اصلی حادثه شهران اعلام شد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران به بررسی‌ها درباره حادثه شهران اشاره کرد و گفت: وجود فضاهای خالی به دلیل نبود اسکنر مترو و تجمع گاز در این فضاها باعث بروز انفجار شهران شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مهدی چمران در دویست و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران به جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری نیز درخصوص حادثه شهران اشاره کرد و اظهار داشت: شهردار تهران در این جلسه عنوان کردند که کار ما یافتن مقصر نیست بلکه باید از این حادثه برای آینده شهر درس گرفت.

وی با اشاره به حضور کارشناسان و مسئولینی از مرکز تحقیقات، وزارت مسکن و شهرسازی، سازمان آب و زمین‌شناسی در این جلسه افزود: در این جلسه نظراتی در خصوص مدیریت بحران ارائه شد به طوری که تشکیل کانال مشترک را می‌توان مهمترین پیشنهاد مطرح شده عنوان کرد.

چمران با بیان اینکه تشکیل کانال مشترک باید حداقل در بزرگراه‌های جدید در دستور کار قرار گیرد افزود: با توجه به مشترک شدن کانال آب و برق و تفکیک آن در فضایی مناسب از کانال گاز قطعا در حوادث آتی شاهد چنین خساراتی نخواهیم شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه رعایت این طرح مانع از وقوع حادثه شهران و خسارت‌های ناشی از آن می‌شده است، یادآور شد: متاسفانه این حادثه در حالی رخ داد که در دوره پیشین شورا کمیسیون عمران و حمل و نقل به شدت اجرایی شدن این مساله را پیگیری می‌کرد.

چمران اظهار داشت: مطابق این امر در صورت وجود مغاره یا فضا در مسیر احداث مترو مشکل رفع شده و هیچ فضایی جهت انباشتگی گاز و وقوع حادثه به دنبال آن رخ نخواهد داد.

وی تاکید کرد: مطابق بررسی‌های به عمل  آمده در حادثه شهران انباشتگی گاز در فضایی ایجاد شده که به دلیل عدم اسکن پیش از احداث مترو بوده به عنوان دلیل اصلی موضوع حادثه اعلام شده بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از مخازن بنزین شهران به عنوان خطر احتمالی دیگر یاد کرد و گفت: در صورت بروز زلزله بنزین در معابر سرزیر شده و کوچکترین جرقه آتش‌سوزی گسترده به وقوع خواهد پیوست.

چمران به چپ شدن چند تانکر بنزین و سوراخ شدگی لوله عبور بنزین به علت برخورد بلدوزر با آن اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در زمان وقوع این حوادث فرد سیگاری در محل حضور نداشته چرا که قطعا با کوچکترین جرقه حادثه بدی را شاهد می‌بودیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است