منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
شناسه خبر: 271610
گروه :خبر
13930514000271_PhotoA

سازمان بین‌المللی دیده‌بان حقوق‌بشر ضمن اعلام اینکه دلایل کویت برای صدور حکم اعدام یک کویتی و ایرانی در پرونده «عبدلی» کافی نبوده، از مقامات این کشور خواست حکم مذکور را لغو کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سازمان بین‌المللی دیده‌بان حقوق بشر امروز (پنجشنبه) اعلام کرد محاکمه اعضای تیم «عبدلی» در کویت «ناقص» است و مقامات این کشور باید احکام اعدام را لغو کنند.

 در بیانیه این نهاد آمده است: صدور حکم اعدام برای «حسن حاجیه» تبعه کویتی و «عبدالرضا دهقانی» تبعه ایرانی بدون دلایل و شواهد کافی و قانونی بوده است.

«جو استورک» معاون مدیر اجرایی بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق شیعه گفت: صدور حکم اعدام به ویژه پس از محاکمه‌ای ناقص، روشی نادرست است که مقامات کویتی سال 2016 خود را با آن آغاز کرده‌اند؛ مقامات این کشور باید فورا از مجازات مذکور کم کنند.

در همین راستا «خالد الشطی» وکیل حسن حاجیه اعلام کرد موکلش از 13 آگوست تا اول سپتامبر 2015  در بازداشت مرتبا تحت بازجویی بوده است و او خواستار حضور در تحقیقات بوده از دادستان کل نپذیرفته همانگونه که وکلای 24 متهم دیگر این اجازه را نداشته‌اند.

وی افزود: اما دهقانی (تبعه ایرانی) که بازداشت نشده و اکنون نیز در کویت نیست و حکم اعدام او به صورت غیابی از سوی سه قاضی دادگاه جنایی صادر شده است.

دادگاه کویت در 12 ژانویه (2016) دو فرد مذکور را به جاسوسی برای ایران و حزب‌الله متهم کرد و مدعی شد آنها از ایران سلاح وارد کرده‌اند و قصد انجام عملیات را داشته‌اند.

همچنین دادگاه جنایی کویت یکی دیگر از اعضای این گروهک را به حبس ابد محکوم کرد.

بیست و دو مردادماه امسال (1394) کویت اعلام کرد یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات را در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌الله در این رابطه آغاز شد و برخی مقامات کویتی و رسانه‌‌های این کشور مدعی شدند گروهک مذکور با ایران و حزب‌الله ارتباط داشته‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی