منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
شناسه خبر: 193384
گروه :خبر
13920801000203_PhotoA

کاظم راست‌گفتار گفت: برخی چهره‌های سینمایی زمانی که در فیلمی با بودجه ارگان‌های دولتی همچون بنیاد سینمایی فارابی حضور پیدا می‌کنند، دستمزدهای کلانی می‌گیرند و دیگر با دستمزدهای پایین‌تر از آن کار نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، این کارگردان سینما در ارتباط با به تعویق افتادن فیلمبرداری این فیلم سینمایی گفت: به دلیل مشکلاتی که به وجود آمد نتوانستیم این فیلم طبق زمانبندی پیش‌بینی شده کلید بزنیم. اما همچنان کم و بیش در پیش‌تولید آن به سر می‌بریم.مهمترین دلیل بودجه فیلم بود که نتوانستیم هزینه‌هایی را که در نظر داشتیم تامین کند.

وی در ادامه افزود: اگر فیلمی که در بخش دولتی ساخته می‌شود سازندگانش درگیری ذهنی برای فروش آن ندارند اما در بخش خصوصی همواره این استرس با سازندگان فیلم همراه است.

راست‌گفتار در ادامه با اشاره به اینکه برخی بازیگران در آثاری که بودجه‌های عریض و طویل دارند پول‌های هنگفت می‌گیرند گفت: برخی از چهره‌های سینمایی زمانی که در فیلمی با بودجه ارگان‌های دولتی همچون بنیاد سینمایی فارابی حضور پیدا می‌کنند دستمزدهای کلانی می‌گیرند به طور مثال بازیگری دستمزد 900 میلیون تومانی برای حضور در یکی از آثار این بخش دستمزد گرفته است.قطعاً این بازیگر نمی‌تواند با هزینه‌هایی که در بخش خصوصی وجود دارد حضور پیدا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این مبلغی که عنوان کردید موثق است، گفت: بله، متاسفانه این ارقام وجود دارند شما فکر می‌کنید چنین بازیگری با یک دستمزد 30 الی 40 میلیون تومانی حاضر به همکاری با بخش خصوصی می‌شود. متاسفانه این فیلم‌های بی‌حساب و کتاب که ساخته می‌شود دستمزدهای برخی را بدون در نظر گرفتن استانداردهای موجود بالا می‌برد و در این میان تنها بخش خصوصی متحمل ضرر و زیان می‌شود.اگر همه چیز طبق روال عادی پیش می‌رفت تا به امروز «آشوب» کلید خورده بود.

راستگفتار ادامه داد: فیلم، فیلم مدرنی است که شکلی تاریخی دارد به همین دلیل در زمینه فنی و جلوه های بصری با گروه هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم تا بتوانیم قبل از فیلمبرداری با آگاهی کامل به سراغ ساخت فیلم برویم . امیدوارم در نیمه دوم سال جلوی دوربین ببریم.

کارگردان فیلم «چک» درباره فیلمبرداری در شهرهای دیگر و انتخاب بازیگران گفت: بخش هایی از فیلم در رامسر و بخش هایی آبادان و خرمشهر جلوی دوربین می رود. در این فیلم از بازیگر سرشناس بهره می بریم تا بتوانیم به خوبی آنچه در فیلمنامه موجود است به تصویر بکشیم.

در این فیلم محمدرضا شریفی نیا مشاور و طاهر امانی مدیریت تولید را برعهده دارد همچنین محمد جواد رجب زاده دستیار اول کارگردان و برنامه ریز است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است