منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۰۶
شناسه خبر: 316909
گروه :خبر
IMG_0284

رئیس اداره محیط زیست بندرلنگه گفت: با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه دفن زباله ها در شهرهای ساحلی ممنوع است و روشهای نوین پسماندها باید اجرایی شود که متاسفانه شهرداری ها تا به حال عملکرد رضایت بخشی نداشته اند و مشکلات زیست محیطی و بهداشتی همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سامان قاسمی رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز در خصوص رها سازی زباله ها شهری در محدوده شهر، گفت: مدیریت اصولی پسماند یکی از شاخص‌های زیست محیطی محسوب شده  و یکی از دغدغه های جدی است که در بندرلنگه پیگیر هستیم.

 

 

وی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه ، افزود: دفن زباله ها تو شهرهای ساحلی ممنوع است و باید بازیافت شوند و مدیریت اجرایی کلیه پسماندها غیر از صنعتی ویژه، برعهده شهرداری‌ها و در روستاها بر عهده دهیاری‌ها بوده و طبق ماده ۲۳ قانون اساسی نظارت آن بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد.

 

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: نظارت بر دفن اصولی زباله های شهری از طریق این اداره مورد پایش قرار گرفته و در این خصوص چندین فقره اخطاریه زیست محیطی به شهرداری شهرستان و تعدادی از دهیاری‌ها صادر شده که نسبت به رفع نواقص مدیریت پسماند اقدام شود، که متاسفانه شهرداری بندرلنگه با توجه به جلسات مختلف تا به حال عملکرد رضایت بخشی انجام نداده و مشکلات زیست محیطی و بهداشتی همچنان ادامه دارد.

 

 

قاسمی ادامه داد: مناسب نبودن مکان تخلیه زباله ، نبود درب ورودی و حصار کشی مناسب، پخش و تخلیه زباله ها در محل، تفکیک زباله‌ها توسط افراد سود جو ، عدم کنترل شیر آبه های تولیدی ، تخلیه و رها سازی زباله ها به حال خود بدون هر گونه پوشش به وسیله خاک مناسب  و چندین مورد دیگر که منطقه را  در معرض خطر قرار می‌دهد و موجب گسترش مریضی می‌گردد که  باید برچیده شود.

 

 

وی در ادامه جمع آوری و بازیافت زباله ها را  از وظایف و اولویت های شهرداری دانست و اظهارکرد: به موجب همین بی توجهی ۵۰ هکتار از زمین ها به واسطه رها سازی همین پسماندهای شهری آلوده شده است .

 

 

رئیس اداره محیط زیست بندرلنگه در خصوص زباله های بیمارستانی ، بیان کرد: طی مکاتباتی که با شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه انجام شده به این اداره متذکر شده ایم زباله های عفونی (بیمارستانی) بی خطر حمل  شوند که این مهم قبل از انتقال به محل دفن زباله استریل شده و در محل پسماندها دفن می شود .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند