منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۱
شناسه خبر: 210498
گروه :خبر
13940520000096_PhotoA

کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه ضمن اینکه موفق شدند، شدیدترین حمله ائتلاف تروریستی تکفیری‌ «جیش الفتح» را دفع کنند، 300 تروریست وابسته به این ائتلاف را کشته و یک دستگاه تانک وابسته به آنها را غنیمت گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کمیته‌های دفاع مردمی و مدافع دو شهرک شیعه نشین «فوعه» و «کفریا» در ریف ادلب که در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به ائتلاف «جیش الفتح» به رهبری «جبهه النصره» قرار دارند، حمله گسترده و شدید این گروه‌ها از چندین محور را دفع کردند.

این حمله که گروه‌های تکفیری در آن از انواع ترفندها مانند خودروهای بمبگذاری‌ شده و انفجار تونل‌های زیر زمینی، بهره می‌بردند، با منفجر کردن یک تونل بزرگ به طول 350 متر در محور جنوبی شهرک فوعه آغاز شد که در نزدیکی شهر «بنش» قرار دارد، شهری که در ریف ادلب مرکز گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره شمرده می‌شود.

بدنبال این انفجار که تلفاتی بین نیروهای کمیته‌های دفاع مردمی فوعه و کفریا درپی نذاشت، دو خودرو بمبگذاری شده که توسط دو انتحاری هدایت می‌شدند، پیش از رسیدن به نقطه مقرر از سوی این کمیته‌ها در محورهای الزغب و مزارع الصواغیه هدف گرفته و منفجر شدند.

در واقع جیش الفتح هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد که برای تصرف شهرک‌های فوعه و کفریا هر ماه «ساعت صفر» اعلام کند و هر بار با شکستی سنگین‌تر از دفعه قبل مجبور به عقب‌ نشینی شود.

در حالی‌که بیش از یک ماه است، از اعلام آغاز نبرد «آزادسازی فوعه و کفریا» بنابر ادعای جیش الفتح می‌گذرد، این بار نیز این ائتلاف تروریستی متحمل شکستی جدید در حمله به این دو شهرک شد.

در این‌باره منابع میدانی تاکید می‌کنند: صدها تروریست تکفیری حمله گسترده و شدیدی را علیه نقاط و مراکز تجمع کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه انجام دادند، بگونه‌ای که می‌توان این حمله را یک جنگ واقعی بین عناصر تکفیری و کمیته‌های دفاع مردمی این دو شهرک شمرد، چراکه رویارویی‌ها به‌فاصله تنها چند متر با یکدیگر صورت می‌گرفت.

 در این رویارویی‌ها کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه موفق شدند، حمله گروه‌های تکفیری جیش الفتح را دفع کنند و صدها نفر از عناصر این ائتلاف را از پای درآورند و امکان یک متر پیشروی به آنها را هم ندهند.

همچنین جیش الفتح در دام کمینی گرفتار شد که توسط کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه با دقت تمام برسر راه عناصر این ائتلاف تکفیری نصب شده بود تا در نتیجه آن بیش از 300 نفر از عناصر تروریستی و تکفیری خود را از دست بدهد.

اما این پایان کار جیش الفتح نبود، بلکه کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه تنها به دفع حمله اکتفا نکردند، بلکه با تغییر موضع از دفاعی به هجومی یک دستگاه تانک وابسته به این ائتلاف را غنیمت و عناصر موجود در آن را به اسارت گرفتند.

پس از این شکست این گروه‌ها با انواع خمپاره، موشک و توپ جهنم مناطق مسکونی این دو شهرک را گلوله باران کردند که چندین کشته و زخمی از میان غیر نظامیان برجا گذاشت.

منابع محلی تاکید می‌کنند که از نبود و کمبود دارو و تجهیزات پزشکی رنج می‌برند و تنها بیمارستان این دو شهرک در کفریا، در واقع یک مرکز بهداشت است و کادر پزشکی موجود در آن تمام تلاش خود را برای کمک به زخمی‌ها و با امکانات محدودی که در اختیار دارند، انجام می‌دهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است