منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
شناسه خبر: 177349
گروه :خبر

وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی از جمع آوری دفترچه های بیمه و تبدیل آنها به کارتهای الکترونیکی در امسال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علی ربیعی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: اکنون هر ایرانی که برای داشتن دفترچه بیمه اراده کند آنرا خواهد داشت.

وی درباره افزایش تعرفه های پزشکی گفت: امسال بطور میانگین ۱۲ درصد تعرفه ها و نرخ بیمه ها بر اساس تورم انتظاری افزایش یافته است.
وی گفت: افزایش ویزیت پزشکان نیز با ضرایبی در نظر گرفته شده است. قیمت دارو نیز کمترین افزایش را خواهد داشت. نرخ تعرفه ها نهایی نیست و باید به تصویب هیئت دولت برسد و پیش از تصویب نهایی هیچکس اجازه افزایش قیمتها را ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: قدر مطلق خروجی پول از جیب مردم افزایش نمی یابد و این افزایشها از محل پول بیمه ها و هدفمند کردن یارانه ها پرداخت می شود. در گام نخست نیاز داشتیم قیمتهای نسبی را اصلاح کنیم و باید تمرکز را بر بخش دولتی بگذاریم. در بخش بستری سهم پرداختی مردم از ۱۰ درصد به ۶ درصد کاهش یافته است.
الیاس نادران نماینده مجلس شورای اسلامی در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: در پرداختهای کادر پزشکی کشور نوعی بی عدالتی در حال وقوع است و این در همه اقتصاد ملی تأثیر می گذارد.
وی گفت: دقت در تعرفه گذاریها انجام نشده است و شکاف پرداختها در کادر بیمارستانها تشدید شده است. ۵ هزار میلیارد تومان از اعتبارات عمومی به بخش بهداشت و رفاه عمومی تخصیص یافته است. در سال ۹۳ برای تعرفه ها اتفاقی افتاد که در سال ۹۴ باید آنرا جبران کنیم نه اینکه تغییر ندهیم. در همه کشورها نسبت دریافتهای کادر پزشکی تعریف شده است و اگر بیشترین این نسبتها را در نظر بگیریم تعرفه های در نظر گرفته شده برای کادر پزشکی کشور دهها برابر این نسبت است.
نادران گفت: نمی توانیم فاصله دریافتها را بیش از حد مجاز افزایش بدهیم. این افزایشها مطالباتی را ایجاد می کند که بودجه پاسخگوی آن نخواهد بود.
در این برنامه هاشم مؤذن زاده نماینده پزشکان نیز تلفنی گفت: افزایش تعرفه ها باید بر اساس شواهد واقعی بررسی شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر