منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: 193059
گروه :خبر
 

همایش«روحانی تنها نیست» در زادگاه رئیس جمهور

دفاع هوایی ایران مدیون روحانی است/تلاش دولت برای خدمات دهی بیشتر به مردم

همایش «روحانی تنها نیست» با هدف اعلام حمایت از سیاست های دولت یازدهم، با سخنرانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پارک ملت شهر سرخه زادگاه حجت الاسلام حسن روحانی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سورنا ستاری در همایش «روحانی تنها نیست» که به مناسبت سالگرد برگزاری دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 در سرخه، زادگاه رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: دولت تلاش می‌کند تا به وعده‌های خود عمل کند؛ اما در این راه بیش از هر زمان دیگری به کمک و همراهی همه مردم نیاز دارد.

وی با اشاره به سال «دولت و ملت، هم‌دلی و هم‌زبانی» گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به‌خوبی نام امسال را هم‌دلی و هم‌زبانی نام‌گذاری فرمودند و در این زمینه، همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا پیام مقام معظم رهبری محقق شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: دولت در برهه کنونی تلاش می‌کند تا بتواند سطح خدمات‌دهی به مردم را بیش از گذشته ارتقا دهد.

ستاری با بیان اینکه کشور آینده روشنی پیش روی خود دارد، تصریح کرد: قطعاً باید برای آینده تلاش کنیم تا وضع اقتصادی، اشتغال و امور بین‌المللی ایران اسلامی بهبود پیدا کند و به اهداف خود دست یابیم.

ایران در رتبه 15 جهان به لحاظ تولید علم قرار دارد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کشورمان در رتبه 15 جهان به لحاظ تولید علم قرار دارد، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران طی یک سال و نیم گذشته با سه پله صعود از رتبه 18 در کنار 15 کشور برتر جهان در تولید علم قرار گرفت.

ستاری به اهمیت فناوری در تقویت و توسعه کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، همچون هشت سال دفاع مقدس با دشمنان خود در جنگ هستیم؛ هر چند این جنگ همانند جنگ تحمیلی و سخت نیست.

وی با بیان اینکه در جنگ کنونی که داریم، دشمن را نمی‌بینیم و همین تحریم‌ها به نوعی دشمن ماست، ادامه داد: قطعاً باید دشمنی که دیده نمی‌شود را به‌خوبی بشناسیم و بدانیم که بدون هم‌دلی و هم‌زبانی نمی‌توانیم با آن مقابله کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه خود را مدیون کشور و انقلاب اسلامی می‌دانیم، افزود: ملت ایران هزینه‌های زیادی برای حفظ کیان اسلامی خود پرداخت کرده‌اند و به‌طور قطع، هر چقدر برای سربلندی کشور هزینه کنیم، باز نیز کم است.

لزوم توجه به مباحث علمی و فناوری و خودکفایی در تولیدات

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه می‌توان نیروگاه هسته‌ای خرید، اضافه کرد: اما مهم این است که فناوری هسته‌ای را در اختیار داشته باشیم؛ قطعاً باید برای رسیدن به پیشرفت به‌سوی توجه به مباحث علمی و فناوری و خودکفایی در تولیدات سوق یابیم و در این راه باید جهت‌گیری دانشگاه‌ها به سمت فناوری و تولید باشد.

ستاری بیان کرد:‌ ایران اسلامی در سال‌های اخیر با تلاش‌های انجام‌شده، توانسته است به جایگاه خوبی در عرصه علم و فناوری برسد و این کوشش‌ها به همت و پشتوانه جوانان متخصص کشورمان رخ داده است.

وی اضافه کرد: رتبه جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای مختلف جهان در حوزه علم و فناوری بسیار خوب بوده و این جایگاه هر روز تقویت می‌شود و باید سعی کرد تا در زمینه تولید علم به پله‌های بالاتری صعود کرد.

دفاع هوایی ایران مدیون دکتر روحانی است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در صنعت هوایی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایران در گذشته و قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یکی از قوی‌ترین نیروهای هوایی را در جهان در اختیار داشت و در زمره بهترین‌ها در نیروی هوایی به شمار می‌رفت.

فرزند شهید ستاری تصریح کرد: وقتی نظام اسلامی به پیروزی رسید و برای مقابله با توانمندی‌های کشور، مستشاران آمریکایی و برخی دیگر کشورها که در ایران فعالیت داشتند، کشور را ترک کردند و به‌نوعی تلاش شد تا نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران زمین‌گیر شده و دیگر حرفی برای گفتن نداشته باشد.

وی تصریح کرد:‌ ایران آن زمان در حوزه قطعات جانبی تیزپروازها و جنگنده‌ها نیز دارای مشکلات اساسی بود و نیروی هوایی ما نمی‌توانست به‌خوبی به فعالیت خود ادامه دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران آن دوره حتی در تأمین قطعات پرنده‌های اف 4، اف 5 و اف 14 نیز دچار مشکل شده بود و این ‌روند برای مدتی ادامه داشت.

ستاری بیان کرد:‌ دکتر روحانی در ماه‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی تلاش زیادی کرد تا نیروی هوایی کشور احیا شود و این کوشش‌ها را در هشت سال جنگ تحمیلی غرب و رژیم بعثی علیه ایران نیز به‌خوبی شاهد بودیم.

وی گفت:‌ امروز می‌توان گفت دفاع هوایی ایران اسلامی در زمان جنگ تحمیلی تا حدود زیادی مدیون و مرهون تلاش‌های دکتر روحانی است و وی به‌خوبی توانست از کیان ایران اسلامی و مرزهای کشور دفاع کند.

هم‌زبانی برای رفع مشکلات حفظ شود

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: امروز نیز دکتر روحانی در مسند ریاست جمهوری تلاش دارد تا مشکلات مردم رفع شده و باری از دوش ملت ایران برداشته شود و همه باید کمک‌کار وی باشند.

ستاری بیان کرد: ‌همکاری همه مردم و مسئولان در راستای رفع مشکلات موجود در جامعه ضرورت امروز است و باید کوشید تا کشور به آینده روشن پیش روی آن دست یابد.

وی گفت:‌ امروز باید علما و روحانیان، دانشگاهیان، نخبگان و همه مؤثران جامعه، دولت را یاری دهند تا به اهداف ترسیم‌شده برای آن دست یابد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: دولت تدبیر و امید می‌کوشد امید و نشاط را به جامعه تزریق کند و دستاوردهای خوبی تا امروز داشته است که شاهد آن هستیم.

وی ایجاد همدلی و هم‌زبانی در مردم و پیگیری خواسته‌های آن‌ها را از مهم‌ترین دستاوردهای دولت دکتر روحانی دانست و گفت: همه باید تلاش کنند تا این دستاوردها هر روز بیشتر و وحدت و یکپارچگی و همدلی و هم‌زبانی در جامعه تقویت شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: امروز در کشور همدلی خوبی به وجود آمده و لازم است کمک شود تا این هم‌زبانی برای رفع مشکلات حفظ شود.

رشد فناوری از سیاست‌های اصلی دولت است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت:‌ دولت به رشد علم و فناوری عقیده خاصی دارد و در 1.5 سال گذشته نیز شاهد بودیم توفیقات خوبی در این بخش حاصل شده است و این ‌روند رو به رشد همچنان ادامه دارد.

ستاری افزود: دولت می‌کوشد تا رشد فناوری را به‌عنوان یکی از سیاست‌های اصلی خود همواره در دستور کار داشته باشد و تلاش‌هایش را در این بخش ادامه دهد.

وی تصریح کرد: ایران امروز در زمینه فناوری پیشرفته نانو در رتبه هفتم دنیا قرار دارد و هدف‌گذاری شده است تا به جایگاه پنجم جهان در این حوزه دست یابیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت:‌ یک هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان ثبت‌شده در استان‌های مختلف کشور در برهه کنونی فعالیت دارند و با تلاش و همت آن‌ها امیدواریم تا سال آینده به رتبه پنجم در عرصه نانوفناوری دست یابیم.

ستاری اضافه کرد: فناوری‌های نوین از مهم‌ترین مسائلی است که کشور باید در آن حرفی برای گفتن داشته باشد و از این‌رو، پیشرفت در تمام حوزه‌های فناوری‌های نوین برنامه‌ریزی‌شده است.

وی افزود:‌ تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان پیگیری می‌شود و در عین حال باید کوشید تا جهت‌گیری دانشگاه‌ها به سمت اقتصاد دانش‌بنیان باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ادامه داد: تقویت بنیه‌های اقتصادی شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین رویکردهای اصلی دولت یازدهم در حوزه علوم و فناوری است که پیگیری می‌شود.

افزایش امید به آینده مهم‌ترین دستاورد دولت است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: نقش دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف اجتماعی امروز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: همدلی مردم و هم‌زبانی در تمام عرصه‌ها به‌ویژه در حوزه‌های عمومی، افزایش حس امنیت در جامعه و افزایش امید به آینده در مردم مهم‌ترین دستاوردهای انتخاب دولت یازدهم از سوی مردم بود.

ستاری ادامه داد: رییس جمهوری کشورمان همواره در خدمت اسلام و انقلاب اسلامی بوده است و امروز باید به زحمات و کوشش‌های وی در راه انقلاب بیشتر پرداخته شود.

وی تصریح کرد: دکتر روحانی در دوران سخت جنگ تحمیلی بسیار تلاش کرد تا فضایی ایجاد شود که روحیه خودکفایی و بروز خلاقیت در جوانان کشور ظهور و بروز پیدا کند و نیروی هوایی ایران اسلامی رشد و بالندگی خود را در آن سال‌ها مدیون زحمات وی است و اینک باید این موارد تبیین شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بیان کرد: امروز نیز رییس جمهوری به حوزه فناوری عقیده خاصی دارد؛ ولی در عین حال باید توجه داشت که کشور شرایط سختی را می‌گذراند و اداره مملکت با این اوضاع بسیار سخت است.

مشکلات زیادی در کشور وجود دارد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: مشکلات زیادی در کشور وجود دارد و باید همدل بود و تلاش داشت تا این دغدغه‌ها برطرف شود.

ستاری بیان کرد: مردم با حضور پرشور خود در انتخابات سال 92 نشان دادند به دنبال تغییر هستند و می‌خواهند آینده روشنی برای ایران اسلامی رقم بزنند.

حمایت مردم از نظام بیش از گذشته افزایش یابد

همسر شهید مسعود علی‌محمدی، از شهدای هسته‌ای کشورمان که در این همایش حضور داشت نیز در سخنان کوتاهی اظهار کرد: حضور پرشور و میلیونی مردم در انتخابات ریاست جمهوری در 24 خرداد سال 1392 برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام اسلامی افزود و هیچ‌گاه از یادها فراموش نمی‌شود.

منصوره کرمی گفت: مردم بزرگ کشورمان با حضور گسترده خود در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب دکتر روحانی به‌عنوان رییس دولت، مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و انقلاب و معاندان ملت ایران کوبیدند.

وی گفت: امروز نیاز مبرمی احساس می‌شود تا حمایت مردم از نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید بیش از گذشته افزایش یابد و همه مردم و مسئولان با همدلی و هم‌زبانی اهداف نظام را پیش ببرند.

همسر شهید مسعود علی‌محمدی ادامه داد: در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حماسه‌ای خلق شد که دشمنان را متعجب کرد و مردم بزرگ ایران بار دیگر نشان دادند از نظام اسلامی به‌خوبی حمایت می‌کنند.

کرمی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران نشان دادند برای هرگونه فداکاری در راه اعتلای نظام اسلامی و کشورشان آمادگی دارند.

ایران اسلامی با رشادت‌های شهدا بیمه شد

همسر شهید داریوش رضایی‌نژاد، یکی دیگر از شهیدان هسته‌ای کشورمان نیز که در این جشن حضور داشت، به ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی اشاره کرد.

شهره پیرانی تأکید کرد: ایران اسلامی با این رشادت‌ها بیمه شد و همه ما امروز در کشور مدیون فداکاری‌های شهدا و خانواده‌های آن‌ها هستیم.

به گزارش فارس؛ نخستین همایش «روحانی تنها نیست» به مناسبت سالگرد برگزاری دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 در سرخه، زادگاه رئیس جمهور برگزار شد.

در این همایش که در پارک ملت سرخه برگزار شد، برخی از مدیران، مقامات دولتی و هنرمندان مطرح کشور حضور داشتند و از طرح تجسمی موسوم به اپتاک تصویر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان رونمایی شد.

همایش بزرگداشت 24 خرداد به صورت خودجوش به همت مردم سرخه برگزار شد و این همایش با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله شعرخوانی، اجرای موسیقی، نورافشانی و تقدیر از شهدای هسته‌ای همراه بود.

همایش گرامیداشت سالروز انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور کشورمان به همت ستاد حامیان دکتر حسن روحانی در استان سمنان، ستاد مردمی حامیان دکتر روحانی در شهر سرخه و جامعه یاوران فرهنگی و هنری سرخه برگزار شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است