منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۴
شناسه خبر: 272146
گروه :خبر
hormoz

ارتش آمریکا در حال بررسی عملیاتی کردن سایت دفاع موشکی آگیس خود در هاوایی است تا ظرفیت دفاع خود در مقابل حملات موشکهای بالستیکی را افزایش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، این پیشنهاد از سوی ارتش آمریکا در حقیقت در واکنش به چهارمین آزمایش اتمی کره شمالی در ششم ژانویه 2016 و توانمندی‌های اخیر موشکی چین است.
یکی از مقام‌های چینی در آمریکا به این مساله اشاره کرده که پکن این چنین اقداماتی از سوی آمریکا را برای روابط بین دو کشور غیرسازنده می‌داند.

آگیس که توسط شرکت تسلیحات سازی لاکهید مارتین ساخته می‌شود، برای استفاده در ناوشکن‌های نیروی دریایی آمریکا ساخته می‌شود و در میان سیستم‌های دفاع موشکی پیشرفته آمریکا قرار دارد.

استقرار موشکهای آگیس در زمین موسوم به “آگیس ساحلی” در هاوایی و ایجاد ارتباط آنها با آگیس‌های نصب شده بر روی ناوشکن‌ها باعث ایجاد یک سایت دفاع موشکی دائم در اقیانوس آرام می‌شود که ظرفیت دفاع و حفاظت زیادی برای آمریکا درست در زمانی فراهم می‌کند که کره شمالی در حال توسعه و ساخت موشکهای خود است.

با عملیاتی کردن این سایت در هاوایی ارتش آمریکا باید پرسنل خود، ذخیره موشک‌ها و امنیت خود را افزایش دهد که دربر دارنده هزینه‌ای بالغ بر 41 میلیون دلار خواهد بود.

فرماندهی نیروهای پاسیفیک آمریکا در این باره گفت:‌ هنوز تصمیمی درباره این سایت اتخاذ نشده است اما آگیس ساحلی در هاوایی یک ظرفیت اثبات شده برای ارتش آمریکا است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور