منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۵۶
شناسه خبر: 225610
گروه :خبر
ترابی-۱
 

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان :

دفاع مقدس هیمنه پوشالی استکبار را به زانو درآورد

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با اشاره به فرازهایی از تاریخ دفاع مقدس گفت: مردم با دفاعی مقدس هیمنه پوشالی غرب و صدام به نمایندگی از آنان را به چالش کشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، سردار رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در جمع بسیجیان و مردم پارسیان گفت: دفاع مقدس در یک هفته و چند برنامه نمی‌گنجد، همچنین هشت سال دفاع مقدس مختص هشت سال هم نیست.

 

 

وی اضافه کرد: درست است که پرونده جنگ پس از هشت سال بسته شد اما باید به این نکته توجه کرد که اگر اینگونه بود چگونه است که بعد از سالها تشییع جنازه‌ای در تهران و در سراسر کشور صورت می‌گیرد و صحنه‌هایی خلق می‌شود که به نظر کارشناسان بعد از تشییع جنازه امام راحل اینگونه تشییع جنازه بی سابقه بوده است.

 

 

فرمانده سپاه هرمزگان همچنین گفت: این تشییع جنازه برای شهدایی صورت گرفت که کسی آنها را نمی‌شناخت اما به عنوان رزمنده‌ای که از جنگ برگشته کشور و همه اقشار را منقلب و متحول کرد.

 

 

سردار ترابی در ادامه پیرامون سخت‌ترین دوران دفاع مقدس گفت: فراز و نشیب‌های زیادی در طول دوران دفاع مقدس شاهد بودیم، از فاز نظامی اگر به قضیه نگاه کنیم سخت‌ترین آن عملیات کربلای ۴ در جزیره ام الرصاص بود و شکست سنگینی خوردیم و برگشتیم.

 

 

وی اضافه کرد: درست است که در عملیات کربلای ۴ به ما سخت گذشت اما سخت‌ترین آن دوران، هفته اول دفاع مقدس بود و برای من به عنوان نوجوان ۱۸ ساله هرمزگانی که دیدم مردم خوب عرب خوزستان چگونه همه هستی و نیستی خود را در بقچه‌ای گذاشته بودند و با پای برهنه آواره بیابان شده بودن و مورد تهاجم هوایی و زمینی قرار می‌گرفتند.

 

 

فرمانده سپاه هرمزگان تصریح کرد: همان مردم بدون اسلحه و مظلومانه در مقابل حمله همه جانبه دشمن ایستادند و مقاومت کردند در حالی که کارشناسان جنگی عراق برای تصرف کشور سه روز پیش‌بینی کرده بودند و پس از آن خرمشهر ما باید می‌شد محمره، آبادان به اَبّدان و اهواز به الاهواز تغییر نام می‌داد و من بعد از ۳۵ سال خدمت در سپاه ‌فهمیدم که اگر از نظر نظامی به قضیه نگاه کنیم سه روز هم زیاد بود.

 

 

سردار ترابی همچنین گفت: یادمان نرفته بعد از دو سال دفاع مقدس در کشور همسایه ما ساعت ۱۱ شب تانک جنگی عراق روشن شد و ۱ شب شیخ کویت فرار کرد و تمام کشور کویت زیر چکمه‌های سربازان عراق بود و همین اتفاق باید برای ما می‌افتاد اما چه اتفاقی افتاد که در کشور عزیز ما نتوانستند چنین کاری انجام بدهند؟

 

 

وی اضافه کرد: درست است که ما اسلحه و امکانات نظامی نداشتیم اما مردم خوب خوزستان، مهران، دهلران و کردستان سلاحی دستشان بود بالاتر از این سلاح‌های مادی و آن هم قرآن و دلی مالامال از عشق به رهبرشان که سد فولادین در مقابل ارتش عراق درست کردند و سیلی محکمی به جرثومه فساد منطقه زدند.

 

 

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در ادامه اظهار کرد: دفاع همچنان باقی است و باید باقی بماند، اگر اراده مردم نبود شاید گزینه روی میز آمریکا دوباره باز می‌شد اما دفاع جانانه مردم و رهبری پیامبر گونه رهبری مانع از رسیدن آسیب به کشور شد و می‌شود.

 

 

سردار ترابی همچنین اظهار داشت: امروز به جایی رسیدیم که در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و صهیونیسم جهانی امام و مقتدا و رهبرمان می‌فرمایند اورشلیم و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم و این از برکات دفاع مستحکم مردم و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس هست.

 

 

فرمانده سپاه هرمزگان در پایان تأکید کرد: این دفاع جانانه را باید قدر بدانیم و فرمایشات ولی فقیهمان را آویزه گوش خود قرار بدهیم تا گزندی به انقلاب وارد نشود.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است