منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: 292920
گروه :خبر
13940209000293_PhotoA

رئیس تیم رسیدگی به اعدام‌ها در سازمان حقوق بشر لفاظی‌های سعودی‌ها در حمایت از وضعیت حقوق بشر این کشور را یک شوخی مشمئزکننده خواند و خواستار توقف نقض حقوق بشر در عربستان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یکی از مقامات ارشد سعودی با نادیده گرفتن موارد نقض حقوق بشر در این کشور و در دفاع از انتقادات سازمان ملل از وضعیت نامناسب حقوق بشر این کشور مدعی شده است که عربستان یکی از اولین کشورهایی است که حقوق بشر را تقویت کرده است و با شکنجه در تمامی مظاهر فیزیکی و اخلاقی آن مبارزه کرده است.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارش داد، هیأت سعودی در سخنرانی خود در سازمان ملل در ژنو گزارش سازمان ملل در انتقاد از افزایش حکم اعدام در عربستان سعودی را رد کردند.

«بندر علی» وزیر فرهنگ و اطلاعات عربستان سعودی مدعی شد که عربستان سنگر حقوق بشر است و «با تمامی مظاهر فیزیکی و اخلاقی شکنجه مبارزه می‌کند».

«جوان مندز» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه در گزارش سالانه شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که به وضوح مشخص شده است که افزایش شمار اعدام‌ها در عربستان معادل شکنجه و نقض قوانین بین‌المللی است.

علی در واکنش به این گزارش مدعی شد: «عربستان یکی از اولین کشورهایی است که حقوق بشر را تقویت کرد. چنین حمایت و تعهد برای تقویت و حفظ حقوق بشر یک شرط و وظیفه‌ای است که شریعت اسلامی که قوانین کشور من از آن نشأت گرفته معین کرده است».

 «مایا فوآ» رئیس تیم اعدام در سازمان حقوق بشر در واکنش به این اظهارات هیأت عربستان به روزنامه ایندیپندنت گفت: «با در نظر گرفتن واقعیت کشور عربستان از جمله دستگیری، شکنجه، اعدام جوانان، اعتراضات سیاسی و دیگر موارد، ادعاهای عربستان بیشتر شبیه یک شوخی مشمئز کننده است».

وی ادامه داد:‌ «کشورهایی که به عربستان سعودی نزدیک هستند از جمله انگلیس، می‌بایست این دولت را ترغیب کنند که به جای سرپوش گذاشتن بر روی اقداماتشان از طریق لفاظی‌هایی که مطرح می‌کنند، این سوء رفتارهای هولناک را متوقف کنند».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است