منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰
شناسه خبر: 334676
گروه :خبر
زولبیا

باتوجه به نزدیکی به پایان ماه مبارک رمضان این ماه پر خیر و برکت مروری داریم بر دغدغه های رهبر معظم انقلاب در مورد حفظ و نگهداری آنچه بدست آوردیم در ماه عزیر و مراقبت بر اعمال ماه رمضان که مانند زولبیای افطار شیرین است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل  از  پایگاه خبری زنان استان هرمزگان  ؛  باتوجه به نزدیکی به پایان ماه مبارک رمضان این ماه پر خیر و برکت مروری داریم بر دغدغه های رهبر معظم انقلاب در مورد حفظ و نگهداری آنچه بدست آوردیم در ماه عزیر و مراقبت بر اعمال ماه رمضان که مانند زولبیای افطار شیرین است .
نورانیت هائی را که در این ماه به دست آوردید ، حفظ کنید .

 

با بیان معارف حقه ی الهیه برای مردم و انذار آنها این ماه رمضان را آباد کنید . مردم را به تقوا و به عمل و به خدا ترسی سوق دهید . قیامت و عذاب الهی را برای مردم بیان بکنید . روایاتی که در این باب هست برای مردم بخوانید دل های مردم را با خدا آشنا و مانوس کنید جهاد و مبارزه استقامت و سازندگی کشور و دنیا و آخرت ، در سایه ی اتصال به خدا و آشنایی دل ها با او امکان پذیر است .
جلسات تلاوت قرآن ، حضور مردم در روز قدس و عید فطر و نماز عید نشانه های لطف الهی است .

 

جلسات تلاوت قرآن ، که گاهی در یک روز شاید هزار نفر یا بیشتر می نشینند و تلاوت ها را استماع می کنند ، این نه در یک شهر ، نه در دو شهر در بسیاری از شهرهای کشور تکرار می شود واقعا انسان نمی داند چطور خدا را شکر کند که کشور دور افتاده ی از قرآن و تلاوت قرآن و انس با قرآن در دوران طاغوت امروز این جور آمیخته باشد با آیات کریمه ی الهی ، انسان می بیند جوان هائی را ، نوجوان هائی را را که آنجا نشسته اند و یک ساعت تلاوت می کنند چه تلاوت شیوائی ، صحیح ، دقیق ، متوجه به معنا و مردم هم گوش می کنند . اگر در سطح کشور انسان ملاحظه کند می توان گفت این انس با قرآن و تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان اعداد میلیونی دارد .

همین طور جلسات دعا شما تصور بفرمائید که در شب های ماه رمضان و سحرهای ماه رمضان یک جمعیت میلیونی دارند دعای ابوحمزه می خوانند ؛ چه آنهائی که در جلسات حضور دارند چه آنهائی که از طریق تلویزیون و رادیو این دعا را می شنوند و داخل منزل حال می کنند ، صفا می کنند ، اشک می ریزند ، این ها چیزهای کمی نیست این ها نشانه های لطف الهی است .

 

بعد نوبت می رسد به حضور سیاسی مردم در روز قدس ، باز انسان دست قدرت الهی را مشاهده می کند که این طور دل های مردم را جذب می کند و آورد توی آن هوای گرم ، با دهان روزه ، وسط خیابان ها وفاداری خودشان را به انقلاب به آرمان های انقلاب نشان می دهند ، فریاد می کنند پیرمرد می آید ، بچه ی کوچک می آید ، زن ها می آیند مردها می آیند .
بعد نوبت می رسد به روز عید فطر و نمازهای عید این تضرع و دعائی که در روز عید فطر در سرتاسر کشور خوانده می شود ، مردم جمع می شوند دعا می خوانند تضرع می کنند از خدای متعال عالی ترین خواسته ها را در خواست می کنند ، با حالت توجه ، با حالت تضرع ، ما کی این چیزها را داشتیم ؟ کی در طول تاریخ – تاریخ قرن ها ، نه تاریخ سال ها کشور ما این جور مشحون به آیات الهی و کلمات تضرع آمیز در مقابل پروردگار و دعا و توجه و ذکر بوده ؟ کی این همه مردم در این وادی وارد می شدند ؟ برای کی می آیند ؟ به کی می خواهند خودشان را نشان بدهند ؟ جز اخلاص ، جز ایمان ، جز علاقه و عقیده ی به مبانی اسلامی ، هیچ عامل و انگیزه ی دیگری در این جا قابل تصور نیست . خب این ها همه اش موجبات رحمت الهی است . این ها همان چیز هائی است که باران فیض الهی را بر سرما می بارد .
اصل قضیه این است که ما بتوانیم در ماه رمضان ؛ این سیر الی الله را بکنیم و می شود . اصل قضیه این است که ما بتوانیم در ماه رمضان ، این سیر الی الله را بکنیم و می شود عرض کردم ، گاهی که پس از پایان ماه رمضان خدمت امام ( رضوان الله تعالی علیه ) می رسیدم ، برایم محسوس بود که ایشان نورانی تر شده اند و حرف زدن و نگاه و اشاره و حرکت دست و اظهار نظرشان با قبل از ماه رمضان فرق کرده است . دوره ی ماه رمضان برای یک انسان مومن و والا این طور است . آن قدر به او و به قلب و باطنش ، نورانیت می بخشد که انسان این را در مشاهده ی حضوری او حس می کند و از حرف زدنش می فهمد که نورانی تر شده است بندگان خدا همین طورند ما باید از این فرصت خیلی استفاده کنیم .

 

انتهای خبر /ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است