منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
شناسه خبر: 238568
گروه :خبر
IMG07141773
 

مدیر مرکز تخصصی ستاد اقامه نماز:

دغدغه دین آسیب‌های حوزه فرهنگی را برطرف می‌ کند

مدیر مرکز تخصصی ستاد اقامه نماز گفت: اگر دغدغه دین داشته باشیم و جدی وارد عمل شویم بسیاری از آسیب‌های حوزه فرهنگی کشور نیز برطرف می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام محمد صادق کفیل ، مدیر مرکز تخصصی ستاداقامه نماز در همایش عفاف و پاکدامنی در تعالیم امام سجاد(علیه السلام) در بندرعباس با اشاره به شباهت‌های عصر ما با زمان امام سجاد(علیه السلام) گفت: وضعیت کنونی جامعه در زمینه عفاف و حجاب به این دلیل است که بعد از جنگ، حرکت سجادی را در پیش نگرفتیم.

 

 

 

 

کفیل علت بهره گرفتن امام سجاد(علیه السلام) از دعا را فاصله گرفتن جامعه از معنویت و حاکم شدن فساد و بی‌بندوباری برشمرد و ادامه داد: ما نیز همانند امام سجاد (علیه السلام) دوران جنگ را پشت سر گذاشتیم، اما حرکت سجادی نکردیم و به همین دلیل شاهد ناهنجاری‌ها اجتماعی و فرهنگی در کشور هستیم.

 

مدیر مرکز تخصصی نماز با بیان اینکه عفاف و پاکدامنی هجمه شهوانی و گناه را از بین می‌برد، اظهار کرد: شیوه امام سجاد(علیه السلام) در تبلیغ دین و ترویج عفاف و حجاب شیوه چهره به چهره بود و گفته شده ایشان گاهی کل هفته را صرف یک نفر می‌کردند تا دین را به او بشناسانند.

کفیل استقامت و امید را از ویژگی‌های امام سجاد(علیه السلام) در از بین بردن فساد و بی‌عفتی دانست و تصریح کرد: اگر می‌خواهیم عفاف، نماز و دین در جامعه پررونق شود استقامت و امید را از دست ندهیم.

مدیر مرکز تخصصی نماز با بیان اینکه صحیفه سجادیه یک دوره تربیتی است، گفت: کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) باید با استمرار و گسترش برنامه‌ها ویژه اقشار مختلف، صحیفه سجادیه را وارد زندگی مردم کند.

 کفیل خاطر نشان کرد: اگر دغدغه دین داشته باشیم و جدی وارد عمل شویم بسیاری از آسیب‌های حوزه فرهنگی کشور نیز برطرف می‌شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است