منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
شناسه خبر: 214211
گروه :خبر
13940603000314_PhotoA

شیخ الازهر به طور رسمی از آیت‌الله مکارم شیرازی برای شرکت در کنفرانس علمای اهل سنت و شیعه برای مبارزه با تکفیر دعوت به عمل آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در پی مکاتبه اخیر آیت‌الله مکارم شیرازی با آقای دکتر احمد الطیب شیخ الازهر، وی با ارسال پاسخ محترمانه‌ای به آیت‌الله مکارم شیرازی ضمن تشکر از نامه مذکور، بر اهمیت حفظ وحدت اسلامی تاکید کرد.

در این نامه آمده است: اختلافات مذهبی در این زمان در حد اختلاف فکری باقی نمانده، بلکه تبدیل به جنگ و کشتار و خونریزی شده است که نه اهل تسنن از آن سود می‌برند و نه شیعیان! بلکه تنها کسی که از آن بهره‌برداری می‌کند دشمنان اسلام هستند که در کمین مسلمانان نشسته‌اند.

وی می‌افزاید: اهالی سیاست از این نزاع مذهبی به منظور انجام کشتار و دخالت در امور دیگران و توهین به شخصیت‌ها و مقدسات دینی و … سوءاستفاده می‌کنند.

شیخ الازهر با اشاره به ضرورت گفت‌وگوی علمای مذاهب اسلامی تصریح می‌کند: من بارها بر ضرورت برگزاری همایشی با حضور برجسته‌ترین علمای شیعه و سنی تاکید کرده‌ام تا به واسطه آن بتوانیم از خطراتی که متوجه همه ماست گرفته و با پیروزی خارج شویم.

در این همایش باید فتوای صریحی مبنی بر حرمت قتل شیعه توسط اهل سنت و همچنین قتل اهل تسنن توسط شیعیان صادر شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرده است که وی در این همایش شرکت کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است