منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۷
شناسه خبر: 331826
گروه :خبر
hormoz
 

نیروهای امنیتی محل زندگی شیخ را محاصره کرده‌اند

دعوت احزاب و علمای بحرین از مردم برای حضور مقابل منزل شیخ قاسم

انقلابیون یمن از مردم خواستند که هر کجا هستند خود را به تحصن نامحدود مقابل منزل شیخ عیسی قاسم برسانند؛ دولت منطقه محل سکونت شیخ را محاصره کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جمعی از سیاسیون و روحانیون بحرین از مردم خواستند، با پای پیاده هم که شده، به «الدراز» محل سکونت شیخ عیسی قاسم بروند.

پس از اقدام دولت بحرین در انحلال چندین جمعیت سیاسی وبازداشت چندین نفر از معارضان، منامه تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی بحرین را سلب تابعیت کرد تا زمینه اخراج او از بحرین فراهم شود. ساعاتی پس از انتشار خبر، صدها نفر از مردم مقابل خانه شیخ تجمع و تحصن کرده‌اند و گفته‌اند آن را نامحدود ادامه خواهند داد.

همزمان، شماری از سیاسیون و روحانیون از مردم دعوت کرده‌اند خود را به الدراز مقابل منزل شیخ عیسی برسانند.

«ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه» با انتشار بیانیه‌ای خطاب به مردم اعلام کرد که «مرحله پیش ‌رو، مرحله‌ای حساس، مهم و سرنوشت‌ساز است و حضور شما مردم در الدراز یاری دین، عزت و کرامتتان است».

همچنین علمای محبوس در زندان «جو»، اعلام کردند که از مردم می‌خواهند همه یکپارچه برای دفاع از دین و یاری اهل دین به محل سکونت شیخ عیسی بروند و خود را به مردم تحصن‌کننده برسانند.

عبدالغنی خنجر، سخنگوی جنبش حق بحرین نیز از مردم دعوت کرد که در جمعیت‌های بزرگ، همه عازم مکان تحصن مردم در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم در منطقه «الدراز» شوند و آنجا را ترک نکنند.

خنجر با بیان اینکه «مردم باید با قدرت در الدراز حاضر شوند و مقابل شایعات تسلیم نشوند»، گفت که «از مردم دعوت میکنیم که مردم برای دفاع از بحرین و آیت الله عیسی قاسم به الدراز بروند».

به گزارش شبکه خبری «اللؤلؤه» سخنگوی جنبش حق گفت: «نظامی کردن منطقه الدراز نباید ما را از وظیفه خود در دفاع از شیخ قاسم منصرف کند».

مجید عبدالله از سیاسیون بحرین نیز گفت که «به مردم میگویم که به الدراز بشتابید و حتی شده، پیاده به سوی الدراز سرازیر شوید و تسلیم نشوید».

همچنین علی الاسود نماینده پیشین پارلمان بحرین تأکید کرد که «ساعات آینده در بحرین، در خصوص آیت الله قاسم تعیین‌کننده است و مهم است که حرکت مردمی ادامه یابد و این نیازمند احساس مسئولیت همگان است».

فعالان بحرینی با انتشار تصاویری از خودروهای نظامی و امنیتی بحرین گفتند که دولت بحرین محدوده زندگی شیخ قاسم را سیم خاردار کشیده تا مانع ورود مردم به منطقه تحصن عمومی شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی