منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۰
شناسه خبر: 327910
گروه :خبر
رفتارنیوز- دشمن-هرمزگان

فعال رسانه ای هرمزگان اظهار کرد: دشمن آنقدر روی کشور ما و ضربه زدن به گفتمان ایران اسلامی تمرکز کرده که شکل اعتراض در کشور ما حتی به حق هم که باشد نباید به شکل تظاهرات خیابانی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  رفتارنیوز، مرتضی پیروی منش فعال رسانه ای هرمزگان در یادداشت تحلیلی خود اینگونه بیان کرد:  کوچک ترین تظاهرات در کشور ما می شود امنیتی چرا؟

چون دشمن آنقدر روی کشور ما و ضربه زدن به گفتمان ایران اسلامی تمرکز کرده که شکل اعتراض در کشور ما حتی به حق هم که باشد نباید به شکل تظاهرات خیابانی باشد.

 

با این مدل و سیاست باور فرهنگ سازی می بایست تولیدات محتوایی خود را در مقابل تحرکات خصمانه آگاهانه و با بصیرتی نافذتر انجام دهیم، هدف غرب با تهدید نرم در ایران این است که مردم، انتخابی داشته باشند که قدرت آمریکا را در دنیا مستقر نمایند.

 

زمینه سازی های گسترده از جمله کشاندن اعتراضات به خیابان ها، نزاع در اقلیت های قومی و مذهبی، تغییر در سبک زندگی، عدم خودباوری در مسئولان و … می خواهد هویت ما را از ما بگیرند.

 

دشمن هدف گذاری مرحله ای کرده که نارضایتی ها و بعد از آن تغییر را رقم بزند ما نباید ندانسته در پازل دشمن حرکت کنیم، عدم تغییر قطعا ناامیدی را، دلسردی را نسبت به نظام جمهوری اسلامی رقم می زند و این آن چیزی است که دشمن می خواهد مواظب باشیم  کجای هدفگذاری مرحله ای دشمن هستیم و چه نقشی گرفته ایم.

 

قطعا جدایی و بی تفاوتی یا عدم بی تفاوتی، جدایی و نفرت و فرار از هویت فرهنگی را رقم می زند، دشمن برای اینکه ما به خیابان ها بیاییم حتی به خاطر یک موضوع به حق لحظه شماری می کند و آن را در تحقیق اهدافی می داند.

 

ابزار های دشمن همین رسانه های ماهواره ای، شبکه های خبری، مجلات خاص، مراکز تحقیقاتی و آمار سازی، شبکه های اجتماعی سایبری، برنامه های کامپیوتری و موبایلی، بازی های رایانه ای انمیشن و… امثالهم می باشد بایستی مراقب کرد خود، خانواده خود و جامعه اسلامی را از این تهدیدات نرم که می خواهند اسلام ناب نباشد.

 

برای اینکه ما از ایرانی و مسلمان بودن خودمان دور بشویم و فرار از هویت و رو به اضمهلال برویم باید به تاکتیک های دشمن اشراف داشته باشیم و واقعا تا این حد سناریوهای نا امیدسازی و تصویر سازی های نامطلوب و خنثی و نا کارآمد از نظام ولایی اثر و منشأ آن کجاست؟ و لازم است برخی جبهه ها را از عقب بودن بیرون بیاوریم و بدانیم که چرا اینقدر دشمن سازی صورت می گیرد؟

 

ما در شرایط جنگ نرم قرار داریم که در دنیا وجود ندارد ما قرار نیست مثل دیگران نسخه داشته باشیم و ما مدعی محور مقاومت و ایستادگی هستیم کار را باید پله پله جلو ببریم نسخه های ما غربی نیست اصل اصل اسلام است.

 

نسخه جنگ نرم، اقتصاد مقاومتی نسخه جمهوری اسلامی است اما لازم است ما با مطالعه و آینده پژوهی عمیق هدفگذاری مرحله ای در مقابل دشمن داشته باشیم.

 

دشمن می خواهد که ما از تفکر گفتمان اسلام ناب محمدی دست برداریم و هویت انقلابی اسلامی خود را به یکسری افکار پوچ نظام لیبرالی سرمایه داری جایگزین کنیم اما ما این را نمی خواهیم، برای اینکه بتوانیم دشمن را به عقب وحتی نابود کنیم نیاز است اصول و معیار هایی را رعایت کنیم.

 

در رابطه با این موضوع شش نظر را بررسی نمود و به نظر و تصور حقیر اولا ما باید 1 – رصد فرهنگی با مشاهده و بررسی تحقیقاتی از آمارها، حوادث، اخبار روز و … داشته باشیم.

 

2- تشخیص مسئله داشته باشیم و با مشورت با نخبگان از جمله صاحب نظران فرهنگی، امام جمعه، اساتید حوزه و دانشگاه، ریش سفیدان و … تقویت کننده تفکر مقاومت و ایستادگی اقتدار در مقابل جنگ نرم دشمن باشیم.

 

3- ما بایستی پیشران ها یا علت های اصلی و جایگاه و امتیازاتی که آن ها دارند را بیاییم.

 

4- تصمیم گیری با توجه به سناریو های پیش رو و تحلیل لایه ای از علت ها و پیامد ها داشته باشیم.

 

5- قطعا تحلیل جبهه خودی و غیر خودی ( شناخت قوت ها؛ ضعف ها، فرصت ها و تهدید ها ) ما را در نوشتن و اجرای سناریوی با نگاه به آینده کمک کننده است.

 

6- افسری جنگ نرم به تنهایی کارا نیست اطاعت از فرماندهی که بر معیار اسلام ناب است اثر بخشی است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند