منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: 217369
گروه :خبر
13940613000168_PhotoA

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا گفت: امروز نفس دشمن را در فواصل بیش از 3هزار کیلومتری رصد می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) به مناسبت دهم شهریورماه سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی، طی سخنانی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران گفت: یکی از دستاوردهای پدافند هوایی اتکا به نیروی داخلی و عدم وابستگی به خارج است که این خودکفایی در سامانه های پدافندی از رادارها گرفته تا موشک ها متبلور شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه امروز نفس دشمن را در فواصل بیش از 3هزار کیلومتری رصد می کنیم، گفت: تجربیات 8 سال دفاع مقدس به خوبی نشان داد که اتکای هوایی کشور می‌بایستی متحرک و چابک باشد چنانکه در عملیات والفجر 8 و به تعبیر مقام معظم رهبری دفاع معجزه‌آسای پدافند هوایی منجر به ساقط شدن بیش از 80 فروند هواپیما و بالگرد بعثی شد.

وی افزود: مشاهدات علمی و عملی در جنگ‌های اخیر دنیا از جمله در عراق، افغانستان، یمن به خوبی نشان می‌دهد که عمده تهدیدات و حملات و شروع تجاوزات از راه هوا و به وسیله هواپیماها و موشک‌های دوربرد بوده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با تاکید بر اینکه خط دفاعی کشور تنها مرزهای جغرافیایی نیست گفت: با توجه به افزایش برد، سرعت و تنوع سلاح‌های هوایی دشمن و میل متخاصم به تخریب زیرساخت‌ها و دستاوردهای کشور مدافع، تمام نقاط کشور هدف می‌تواند یک لجمن دفاعی باشد.

امیر اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: با عنایت به گسترش پایگاه‌های کشورهای فرا منطقه‌ای در پیرامون کشورمان و حفظ و حراست از جزایر و سکوهای نفتی، میادین گازی و اماکن صلح آمیز هسته‌ای و ارمغان حس آرامش برای ملت ایران، قرارگاه پدافند هوایی با اختیارات فرا نیرویی و به عنوان یک دستاورد دفاع ملی و یکپارچه در سطوح ارتش، سپاه و بسیج در 3هزار و 700 نقطه به عنوان خط مقدم دفاعی و برای نواختن اولین سیلی خشم ملت ایران به گوش تهدید مستقر گردید.

وی در ادامه گفت: قرارگاه پدافند هوایی در بخش امنیت هوایی همواره در برابر زیاده‌خواهی های استکبار و حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در خاورمیانه با اخطارها  و اقدامات تاکتیکی، پدافندی مانع عطش تجاوزات هوایی بدون مجوز گردیده است.

امیر اسماعیلی پیرامون فعالیت قرارگاه پدافند هوایی در بخش ایمنی و سلامت پروازهای مسافربری گفت: امروزه بیش از هزار و 200 فروند هواپیمای مسافربری از فراز آسمان جمهوری اسلامی ترانزیت می‌شود و ما در فضای تحریم و تهدید مستمر توانستیم نمره امن‌ترین آسمان خاورمیانه را با همکاری سازمان هواپیمایی کشور از سازمان بین‌المللی هوانوردی دنیا بدست آوریم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) خاطرنشان کرد: با گسترش بیش از 3 هزار و 700 نقطه دفاع هوایی در کشور پیام صلح، امنیت و آرامش برای کشورهای دوست و منطقه‌ای و پیام  اخطار و دفاع قاطعانه در برابر هر گونه میل به تهدید هوایی برای کشورهای فرا منطقه‌ای داریم.

وی از جمله دستاوردهای قرارگاه پدافند هوایی کشور را عدم وابستگی علمی و تجهیزاتی به خارج عنوان کرد و گفت: این موضوع به فضل پروردگار و دعای پرخیر  رهبر معظم انقلاب و تکیه بر جوانان و نخبگان است که منجر به تولید و استقرار رادارهای استراتژیک، موشک‌های هوشمند تماماً ایرانی و سامانه فرماندهی و کنترل یکپارچه بومی و هوشمند شده است.

امیر اسماعیلی با تاکید بر اینکه ما امروز فقط دشمن را نمی‌بینیم بلکه از فاصله 3 هزار کیلومتری نفس آن‌را حس می‌کنیم گفت: دستاورد دیگر ما نعمت قدرت تصمیم گیری قاطعانه براساس منافع ملی و خواست ملت ایران و از همه مهمتر نعمت سرباز ولایت بودن است.

وی تصریح کرد: تمام دستاوردهای دفاعی با عقل و درایت و عمل جوانانی رخ داده که امام راحل و 8 سال دفاع مقدس را ندیدند و تجربه نکردند اما ولایی بودن کارشان را با تمام وجود حس می‌کنند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان بدانند با قدرت نشات گرفته از خون شهدا و رهبری و درایت مقام معظم رهبری به هرگونه دست‌درازی به آسمان کشورمان، جواب کوبنده‌ای با آتش‌های سلاحمان داده خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود