منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱
شناسه خبر: 261376
گروه :خبر
13940622000746_PhotoA

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن در فتنه 94 استفاده از افرادی که با رهبری زاویه دارند را هدف خود قرار داده و به دنبال تصرف جامعه اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در تجمع بزرگ طلاب به مناسبت حماسه مردمی 9 دی که در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه حماسه 9 دی سال 88 مانور رویش‌ها بوده است، اظهار کرد: ذات مقدس پروردگار در برابر فتنه شیطانی دشمنان اسلام قدرت خود را برای جهانیان به اثبات رساند و در دید مردم جهان بر عزت مقام رهبر انقلاب اسلامی در این حماسه مردمی افزود.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم در مورد شناسایی افراد صالح تصریح کرد: عرصه تحقق قدرت الهی مسئله دانستن است و شناسایی مجاهدان اصلی و نیروهای با استقامت باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری برداشتن پرده از واقعیت‌ها برای نشان حقیقت انسان را یکی از بزرگ‌ترین عذاب‌های الهی دانست و عنوان کرد: جریان فتنه 88 بسیاری از واقعیت‌های آمیخته به ایثار را به نمایش گذاشت و باطن این افراد را برای مومنان آشکار کرد.

وی فتنه 88 را مانور ریزش‌ها برشمرد و گفت: فتنه 88 حقیقت افرادی که بعد از انقلاب اسلامی به عنوان محور‌های کلیدی شناخته شدند را نمایان کرد.

علم‌الهدی با بیان اینکه بدون بصیرت جریان‌های شیطانی بر جامعه اسلامی مسلط می‌شوند، اضافه کرد: انقلاب اسلامی در این وضعیت ماهیت خود را از دست می‌دهد اما حماسه 9 دی ثابت کرد رویش‌های انقلاب اسلامی نسبت به ریزش‌ها بسیار بیشتر بوده است.

وی از انحرافات برخی از افراد سابقه‌دار نسبت به خط رهبر انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: در مقابل این افراد جمعیت گسترده‌تری نسبت به خط ایشان ایمان آورده‌اند و بر اساس گفته قرآن کریم مجاهدت بزرگ و ایستادگی در این راه می‌تواند جمعیت جامعه اسلامی را مشخص کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه برخی افراد نظام در راه خود ایستادگی و مجاهدت نکردند، عنوان کرد: این افراد نتوانستند نسبت به هوای نفس خود پیروز شوند، اما مقاومت رویش‌های 9 دی در برابر جریان‌های متزلزل نشان از افزایش توان نظام اسلامی دارد.

وی خاطرنشان کرد: بر طبق آیات سوره کهف دلبستگی به دنیا، غفلت از یاد خدا، فاصله از مستضعفان و گرایش به سمت تجمل‌گرایی سبب شد که برخی عناصر مهم انقلاب اسلامی، به گمراهی کشانده شوند.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه تکیه بر مادیات دنیا مسیر اندیشه برخی افراد را در جامعه اسلامی تغییر داده است، عنوان کرد: عناصری که در برخی جریانات خود را از جامعه جدا می‌دانند و به شیوه زندگی و حکومت دیگر جوامع نگاه دارند و از منابع مردم برای مصارف شخصی هزینه می‌کنند از راه اصلی گمراه شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه رویش‌های جریان 9 دی برای سربلندی نظام از منافع شخصی خود گذشته‌اند، اظهار کرد: اکنون صحبت در مورد فتنه 88 درست نیست، زیرا باید نسبت به فتنه 94 هوشیار باشیم زیرا این فتنه پیچیده‌تر و خطرناک‌تر از سال 88 است و دشمن با تجربه گذشته خود به دنبال این است که نفوذ خود را در جامعه اسلامی تثبیت کند.

علم‌الهدی از حرکت‌های دشمنان در فتنه 88 به منظور سدشکنی آرمان‌های انقلابی یاد کرد و گفت: دشمن در فتنه 94 افرادی که با رهبر انقلاب اسلامی زاویه دارند را هدف خود قرار داده و به دنبال تصرف جامعه اسلامی است زیرا آمریکا می‌داند این افراد هر کجا باشند، خود آمریکا حکومت آن بخش از نظام اسلامی را بر عهده دارد.

این استاد برجسته حوزه ادامه داد: بسیاری از افرادی که خود را وابسته به انقلاب و امام می‌دانستند و با وجود سوابقی مختلف که در خدمت به نظام داشتند، در سال 88 نسبت به حرکت‌ها و شعارهای ضد انقلابی دشمن سکوت کردند و در برخی اوقات لبخند زدند، زیرا با رهبر انقلاب اسلامی زاویه دارند و اکنون دشمن نسبت به این موضوع آگاه شده است که برای تملک نظام اسلامی باید از این افراد استفاده کند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در مورد خطر نفوذ گفت: دشمن از نیروهای جاسوس خود برای نفوذ در انتخابات استفاده نمی‌کند بلکه از افرادی که با رهبر انقلاب اسلامی زاویه دارند، به عنوان وسیله نفوذ استفاده می‌کند.

علم‌الهدی از رخدادهای جنگ صفین یاد کرد و گفت: داشتن زاویه‌ با خط رهبری خلا ایجاد کرده و جریان‌های مختلف این خلا‌ها را پر کرده‌اند که این زاویه می‌تواند در مسائل مختلف فکری، مادی و قدرتی باشد.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه فتنه 94 نسبت به سال 88 سنگین‌تر است، گفت: سال 88 دشمن هتاکی کرد، اما در فتنه امسال دشمن به دنبال حاکمیت بر نظام و برداشتن آموزه‌های دینی نظام اسلامی است.

وی بصیرت مردم را عامل اصلی رهایی از فتنه در سال 88 دانست و ادامه داد: اکنون روحانیون به عنوان قشر پیشتاز حرکت‌های انقلاب نظام اسلامی باید بصیرت را در میان مردم ترویج دهند تا بتوانیم انقلاب اسلامی را از فتنه 94 حفظ کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند