منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۶
شناسه خبر: 237052
گروه :خبر
13940603000534_PhotoA

وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات محور سیاست داخلی و مظهر اقتدار ملی است، گفت: هیچ فرد یا گروهی حق ندارد خارج از چارچوب قانون در انتخابات دخالت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی  پیش از ظهر امروز در سخنانی در همایش مدیران کل حراست استانداری‌های سراسر کشور، سازمان‌های تابعه و مدیران حراست فرمانداری‌ها و شهرداری‌های مراکز استان، اظهار داشت: مهمترین موضوع سیاست داخلی کشور، انتخابات اسفندماه مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است و برگزاری انتخابات باشکوه، سالم و قانونی به مفهوم افزایش توان و اقتدار ملی کشور است.

وزیر کشور با اشاره به شرایط خاص منطقه و موفقیت‌های روزافزون نظام در عرصه های سیاست داخلی و خارجی و وحدت و تقویت انسجام و همگرایی در کشور گفت: حوادث منطقه به ویژه در عراق، سوریه و یمن نشان دهنده دست داشتن آمریکا، تعدادی از کشورهای غربی دنباله رو آمریکا و برخی کشورهای منطقه که در آنها تعصب، تحجر و خشونت نهادینه شده، در این حوادث است و اهداف مشترک هر دو گروه، مبارزه با انقلاب اسلامی و خاستگاه آن جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در همه مکان‌ها، زمان‌ها، شرایط و موقعیت‌ها و با روش‌های شرعی و قانونی باید از حقوق ملی خود دفاع کنیم، افزود: اگر در برجام موفق عمل کردیم بدلیل هدایت های مقام معظم رهبری، مدیریت مستقیم ریاست جمهوری، توانمندی ملی، امنیت داخلی، تاثیرگذاری در تحولات منطقه ای، تلاش تیم مذاکره کننده و توفیقات کشور در عرصه سیاست داخلی است.

رحمانی فضلی، حضور با شکوه مردم در انتخابات سال 92، ایجاد امید، اتحاد و انسجام داخلی، همگرایی و هم افزایی بین مسئولان و اجرای برنامه های عملی در جهت کسب اقتدار ملی و توانمندی های کشور را دلیل تغییر تاکتیک دشمن و بازگشت آنها به میز مذاکره دانست و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور در سال 91 ، دشمن به فکر تکرار حوادث سال 88 در کشور بود، اما در سال 92 با هدایت های مقام معظم رهبری و درایت و هوشمندی مردم، انتخابات با شکوهی در کشور برگزار شد و دشمنان نظام نتوانستند از زمینه ایجاد تنش اجتماعی در انتخابات، سوءاستفاده کنند.

وزیر کشور برگزاری انتخابات با شکوه و حضور گسترده مردم در انتخابات اسفندماه امسال را مایه یأس دشمن در آسیب رساندن به نظام مبتنی بر رای مردم خواند و گفت: برای نا امیدی دشمن باید انتخابات به عنوان محور اصلی سیاست داخلی و به صورت با شکوه، رقابتی و سالم برگزار شود تا اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اجتماعی کشور حفظ و تقویت گردد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: هیچ فرد یا گروهی حق ندارد خارج از چارچوب قانون در انتخابات دخالت کند. وظیفه عمومی همه دستگاه‌ها و نهادهای مسئول، تشویق و ترغیب مردم برای حضور هرچه باشکوه‌تر در انتخابات است و باید وظایف خاص و قانونی خود را در قبال برگزاری انتخابات انجام دهند.

وزیر کشور خطاب به مدیران حراست استانداریهای سراسر کشور گفت: شما به عنوان حراست نقش مهمی در برگزاری انتخابات امن و قانونی دارید و رعایت اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات باید بطور جدی و قاطع رعایت و بر تحقق این امر مهم نظارت شود تا خدشه ای به اعتماد عمومی مردم وارد نگردد.

رحمانی فضلی گفت: رعایت بی طرفی و برگزاری سالم، قانونی و توام با امنیت انتخابات یک اصل بسیار مهم است و این امر مستلزم حضور موثر مسئولین حراست در انجام وظایف و رصد تمام فعالیتهای مرتبط با برگزاری صحیح انتخابات می باشد‌.

وزیر کشور تاثیرگذاری و نقش بی‌بدیل ایران در حل بحرانهای منطقه‌ای را ناشی از قدرت ملی مردم و حضور آنها در صحنه‌های مهمی چون انتخابات عنوان کردو افزود: امروز به پشتوانه همین اقتدار است که کشور ما به این جایگاه رفیع فعلی دست یافته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند