منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
شناسه خبر: 247498
گروه :خبر
بقیه الله

اعمال انسان از عقیده و ایمان او سرچشمه می گیرد ، اگر اعتقاد انسان ، درست و منطقی باشد عمل او هم شایسته و هدفدار خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ؛  امروز بیشترین تلاش دشمن برای این است که ملت های اسلامی را نسبت به آینده خود نگران و ناامید کند و هویت فرهنگی و دینی آنان را نابود ساخته و فرهنگ و تمدن آنها را ناکار آمد جلوه دهد .

غفلت و بی خبری از موضوعات مهم و اساسی ، باعث بروز کاستی ها و نادرستی هایی در زندگی انسان می شود و آشنایی عمیق با امام مهدی (عج) و اهداف قیام و انقلاب او ، نهال امید را در دل ها می رویاند و این امید سبب حرکت ، رشد و بالندگی آنان می شود  .

انسان خردورز کسی است که مسایل زندگی را طبقه بندی کرده و برای هر نیازی ، جایگاه واقعی آن را تعیین کند تا مبادا امور مهم زندگی به فراموشی سپرده شود . برخی چنان سرگرم جمع آوری اطلاعات بی فایده یا کم ارزش هستند که دیگر به مطالعات جدی و ثمر بخش نمی پردازند با تجدید نظر و اندیشه در این کاستی ، باید به اموری که در سرنوشت و سعادت انسان ها موثر است پرداخته شود .

اعمال انسان از عقیده و ایمان او سرچشمه می گیرد ، اگر اعتقاد انسان درست و منطقی باشد ، عمل او هم شایسته و هدفدار خواهد بود .

از امام حسین (ع) سوال کردند : راه خدا شناسی چیست ؟ حضرت فرمودند : اینکه مردم هر زمان ، امام زمان خود را بشناسد آن امامی که اطاعت او بر آنان واجب است . امام معصوم ، جانشین پیامبر الهی است و جز از خدا و برای خدا نمی گوید و تنها به راه او فرا می خواند ؛ بنابراین هر کس او را شناخت و به دنبال او رفت ، به راه خدا رفته است .

من اطاعکم فقد اطاع الله و من عصاکم فقد عصی الله ،  من مات ولم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه : هر کسی شما را اطاعت کند ، از خدا اطاعت کرده و هر کسی شما را نافرمانی کند خدا را نافرمانی کرده است .

 هر کس بمیرد در حالی که امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است !

شناخت عمیق نسبت به امام زمان (عج) از بعد اجتماعی هم ضرورت دارد وقتی افراد تشکیل دهنده جامعه ، آن گونه که شایسته است امام خود را بشناسند ، رفتار فردی و اجتماعی آنها تحت تاثیر آن معرفت قرار می گیرد .

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند