منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۲۳
شناسه خبر: 369304
گروه :خبر
img01062443

استاداخلاق حوزه علمیه گفت: دشمنان اسلام در تلاش هستند تا جمهوری اسلام را براندازند، آن ها از خرداد 42 تا امروز که بیش از 50 سال از آن می گذرد تلاش می کنند تا نور انقلاب و نظام اسلامی ایران را خاموش کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، آیت الله محی الدین حائری شیرازی،استاد اخلاق حوزه علمیه شب گذشته در مسجد خاتم الانبیاء جزیره کیش با اشاره به اهمیت صبر گفت: رحمت و مغفرت الهی شامل کسانی است که بر سختی های دنیا صبوری می کنند.

وی افزود: حضور 23 میلیونی اربعین حسینی نتیجه صبر امام حسین (ع) بر مصائب عاشوراست که امروز ثمرداده و ثمره آن عاشقانی هستند که پای پیاده از نجف تا کربلا راهپیمایی می کنند.

استاد اخلاق حوزه علمیه با اشاره به اینکه امروز عصر، عصر رسانه است و اخبار به هیچ عنوان انحصاری نیست و پنهان نمی ماند افزود: انحصار اخبار امروز شکسته شده و تمامی جهان شاهد این حضور عظیم و میلیونی است اگر چه دشمنان در تلاش هستند تا از رسانه ای شدن این رابطه عاشقانه مسلمانان با اباعبدالله جلوگیری کنند.

حائری شیرازی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی ایران در صدد براندازی نظام و خاموش کردن نور انقلاب هستند اظهار کرد: از سال 42 تا هم اکنون بیش از 50 سال است که قدرت های استکباری جهان در تکاپوی خاموش کردند این نور هستند اما این نور جلوه ای از جلال و جمال الهی است.

وی  با اشاره به اینکه جلال به معنای ابهت و اقتدار و جمال مظهر زیبایی است؛ مقاومت جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس، مقاومت حزب الله لبنان در جنگ های سه روزه، 33 روزه، مقاومت مردم درعراق، یمن، سوریه، لبنان و فلسطین را جلوه ای جلال مسلمانان و امت اسلامی خواند و افزود: اربعین و حضور میلیونی شیفتگان خاندان عصمت و طهارت نیز جلوه ای از جمال امت اسلامی است.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه قرآن کتاب آسمانی مسلمانان دارای معلمانی است که بدون آن ها درک مفاهیم این ممکن نخواهد بود افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت پیامبر معلمان قرآن هستند که بدون وجود آن ها درک مفاهیم عمیق قرآن غیرممکن می شود برای همین است که برخی راه را به اشتباه می روند.

وی تصریح کرد: برخی کتاب را قبول دارند اما معلم را قبول ندارند و زمانی که معلم را از کتاب جدا کنیم بی تردید در فهم کتاب اشکال ایجاد شده و آن را نخواهند فهیمد.

حائری شیرازی در ادامه بیان کرد: اسلامی که برخی می خواهند امروز به عنوان دینی خشن، ضعیف و بی منطق معرفی کنند اسلامی است که اهل بیت را از آن حذف کرده اند.

وی با بیان اینکه اسلام منهای اهل بیت می شود داعش تشریح کرد: اسلام و قرآن بدون اهل بیت امروز از داعش که خود را فدایی اسلام می داند مجسمه ای از شرارت، بی منقطی، بی هدفی و جنایت ساخته است که از راه صحیح منحرف شده اند؛ در بازارها بمب می گذارند و زنان و کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشند واین عملی بسیار ناپسند و زشت است.

این استاد اخلاق یادآور شد: در هیچ کجای تاریخ دیده نشده که شیعیان در مکانی بمب گذاری کنند این کاری بی منطق است. شیعیان همواره از خود دفاع کرده اند و در مقابل ظلم و هر گونه تحقیر ایستاده و با آن مبارزه کرده اند. آن ها هم مقاومتشان حکیمانه است هم مهربانیشان زیباست.

این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: معلمان قرآن انسان هایی هستند مملو از عشق، مهربانی، منطق، عطوفت  که به اسرا مهر می ورزند و در حالیکه سه روز، روزه خود را به آب افطار می کنند غذای خود را به مسکین و یتیم و اسیر می بخشند این ها معلم های قرآن هستند.

وی افزود: در صورتی که داعش اسیر خلبان خود را به در مقابل دوربین های جهانیان آتش می زند و می گوید طبق آیه قرآن این کار را کرده؛ اما آیه های قرآن چنین تفسیری ندارد و باید تفسیر آن را از معلمش پرسید.

حائری شیرازی با اشاره به حضور پرشور زائران حرم حسینی در پیاده روی اربعین گفت: شیعیان تربیت یافته مکتب امامس هستند که هزار سال منتظر او هستند و حضور 23 میلیون نفر در اربعین جلوه ای است از قلب های پر شور و بی تابی عاشقان ولایت.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است