منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۰۵
شناسه خبر: 363143
گروه :خبر
photo_2016-10-23_14-57-40

استاد حوزه علیمه با اشاره به اهمیت مبارزه با مواد مخدر گفت: مبارزه با بلای خانمانسوز اعتیاد تکلیف شرعی تمامی مدیران، مسئولان، دولتمردان و مردم در کشور اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام صالحی خوانساری استاد حوزه علیمه در نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش که در دفتر این شورا برگزار شد از تشکیل شورای مبارزه با مواد مخدر در جزیره کیش در راستای مقابله با جنگ نرمی به نام مواد مخدر تقدیر کرد.

وی  گفت: مواد مخدر ریشه بسیاری از فتنه ها در جامعه است و به فرموده قرآن کریم با کسانی که قصد فتنه و شبهه افکنی در جامعه اسلامی را دارند باید مبارزه کرد.

این استاد حوزه علیمه در تشریح معنای شبهه گفت: شبهه به معنای این است که بر حق لباس باطل پوشانده و ما را از آن جدا کنند و بر باطل لباس حق بپوشانند و فرد را به وسیله آن به گمراهی بکشانند.

وی با بیان اینکه در زمان و موقعیت خطرناکی قرار داریم افزود: مواد مخدر از زمینه های فتنه و شبهه در جامعه امروزی است و زیان و آثار تخریبی آن در جامعه کمتر از گروه های خونریز تروریستی مانند داعش نیست.

خوانساری با تاکید بر اینکه در پشت صحنه تمامی فتنه ها در کشور ما آمریکا و اسرائیل قرار دارند اظهار کرد: ماهواره، اینترنت و تجهیزات پیشرفته امروز که به سادگی در اختیار جوانان و مردم ما قرار می گیرد از فتنه های دشمن است که می خواهد مردم ما را سردر گم کند.

وی به تبلیغات وسیع دشمن در راستای دورر کردن مردم از دین و دیانت اشاره کرد و افزود: دشمن در 8 سال دفاع مقدس نتوانست بر جوانان عاشورا خوان ما غلبه کند اما امروز تلاش می کند تا با نشانه گرفتن دین و فرهنگ خانواده ها و با راه انداختن جنگ نرم آنان را از دین جدا کند.

صالحی خوانساری با تاکید بر مسئولان و مردم در مبارزه با پدیده شوم و خانمانسوز اعتیاد ابراز کرد: بر همه مردم و مسئولان ضروری است با قلم، قدم، جان و مال، فکر و اندیشه و تمام توان خود در مقابل این پدیده شوم ایستادگی کرده و با آن مبارزه کند زیرا در پیشگاه خداوند و نسل جوان و آینده ساز کشور مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره  به افشاگری یکی از سیاستمدارن آمریکایی برعلیه شیعه اظهار کرد: کاخ سفید 200 سال است در رابطه با شیعه مطالعه کرده ایم و معتقدیم شیعه دارای دو بال سرخ و سبزی است که با آن پرواز می کند.

این روحانی ادامه داد: بال سرخ شیعه از نظر این سیاستمدار عاشورا و بال سبز انتظار مهدی موعود است که در کنار سپری قوی به نام ولایت بر سینه برای حفاظت از مکتب شیعه را برعهده دارد و برای نابودی شیعه باید سپر ولایت را نابود کرد در نتیجه دو بال دیگر به سادگی قطع خواهد شد و ما به مقصود خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه دشمن با جنگ نرم و در کمال آرامش با استفاده کلمات جذاب و مواد مخدر و آلوده کردن نسل جوان در نابودی کشور اسلامی تلاش می کند تاکید کرد: اعتیاد بلای خانمانسوزی است که مبارزه با آن تکلیف شرعی مدیران، دولتمردان و تمامی مردم ایران اسلامی و همه موظفند به عنوان سپری محکم و قوی در مقابل گلوله های نرم دشمن ایستادگی کرده و از این معضل بزرگ عبور کنند.

رشد 166درصدی کشف مواد مخدر صنعتی در سال جاری

محمد حسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جزیره کیش نیز در این نشست با اشاره به اینکه 40 درصد از مواد مخدر جهان به سوی ایران سرازیر می شود تلاش بیش از 37هزار شهید مبارزه با مواد مخدر را گرامی داشت و افزود: پدیده شوم مواد مخدر هدیه و صادرات غرب به کشور ماست که متاسفانه به عنوان یک میدان مین گسترده در کشور ماست و باید تلاش کنیم تا تخریبچی های خوبی پرورش بدهیم و از ورود دیگران به این میدان مین جلوگیری کنیم.

وی نیروی انتظامی را در خط اول مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: نیروی انتظامی با تلاش و پیگیری های مجدانه خود در محلات، شهرها و مرزها با ایثار جان و از خود گذشتگی اقدامات خوبی در این راستا انجام داده است.

جهان با تاکید بر اینکه 50 درصد طلاق ها ناشی از مواد مخدر است و 60 درصد از زندانیان زندان ها به دلیل اعتیاد گرفتارشده اند ادامه داد: دشمن با هدف گرفتن نسل جوان با وجود اینکه در 8 سال دفاع مقدس و حضور52 کشور در جنگ تحمیلی نتوانست توفیقی کسب کند اما امروز با نفوذ در میان جوانان و با بهره گیری از سلاح سرد جنگ نرم موفق شده است تا میان خانه های ما نفوذ کرده و جوانان ما را به بیراهه سوق دهد.

وی بر یک عزم ملی و وفاق عمومی در دست یابی به پیروزی شکوهمند در مبارزه با معضل اعتیاد در جامعه اسلامی تاکید کرد.

فرمانده نیروی انتظامی کیش نیز با تاکید بر ریشه کنی مواد مخدر و اعتیاد در جزیره مرجانی کیش اظهار کرد: نیروی انتظامی در گلوگاه ها و ورودی های جزیره کیش با تمام قوا آماده مبارزه با مواد مخدر و کسانی است که در این عرصه در تولید و توزیع مواد مخدر قدم گذاشته اند.

وی تاکید کرد: در 6ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 69 درصد کشفیات مواد مخدرسنتی و166 درصد مواد مخدر صنعتی  داشته ایم که این میزان کشفیات به دلیل گسترش و افزایش مواد مخدر نیست و دلیل آن اهتمام و تلاش مضاعف سربازان گمنام امام زمان (ع)و نیروی های جان برکف انتظامی است.

جهانبخش با بیان اینکه جزیره کیش دارای مردم فرهیخته، موقعیت جغرافیایی خوب است اظهار کرد: واژه جرم به دلیل خطوط قرمزی که در این جزیره زیبا به خوبی رعایت می شود کمتر مشاهده می شود.

وی با تاکید بر نقش گروه های مرجع در پیشگیری و مقابله با مواد مخدر در جامعه اسلامی افزود: زمانی که تریبون در اختیاریک عالم قرار می گیرد بستر و موجی آموزشی به سادگی شروع می شود.

رئیس کمیته مبارزه با عرضه مواد مخدر کیش نقش رسانه های عمومی و مطبوعات را بسیار مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: پرداخت هنرمندانه رسانه در اطلاع و آگاه سازی جامعه، خانواده ها و جوانان برای اینکه یک محصول خبری بر روی جامعه تاثیر گذار باشد بسیار مهم است و اگر رسانه نباشد بی تردید صدای ما به گوش مردم و مسئولان نمی رسد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است