منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
شناسه خبر: 364171
گروه :خبر
images

برادر شهید سایانی اظهار کرد:جوامع بین المللی در طول هشت سال جنگ تحمیلی در برابر جنایات صدام ملعون سکوت کردند هم اکنون نیز با گذشت سالیان متمادی از پیروزی انقلاب این سکوت معنادار ادامه دارد که بیانگر دشمنی جهانیان با ایران اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دانش آموز شهید علی سایانی،اولین شهید شهرستان بندرعباس می باشد که در دوران نوجوانی با به اوج رسیدن تحرکات انقلابی در بندرعباس در جریان فعالیت های انقلابی در سن 13 سالگی که دانش آموز سال سوم مقطع راهنمایی بود به ضرب گلوله نیروهای امنیتی ساواک از ناحیه سر مجروح می شود و یک هفته بعد از این حادثه در شب19دیماه به درجه رفیع شهادت نائل می شود.

احمد سایانی، برادر شهید سایانی در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه شهادت علی 13ساله  آگاهانه بود،گفت: برادرم شب قبل از حادثه غسل شهادت کردو مدتی پس از شهادت علی در کتابخانه اش دست نوشته ای پیدا کردیم که در آن نوشته بود”کاری که قصد انجامش دارد قبل از گفتار با کردار نشان می دهم زیرا عمل من نقشه مرا به جهانیان ظاهر خواهد کرد”.

وی با اشاره به علاقه برادر شهیدش به انبیا اظهار کرد: علی در کودکی کتاب زندگینامه حضرت زهرا را تهیه کرد که شب ها برای مادر می خواند که از آن زمان تا موقع به شهادت رسیدنش بیش از 300جلداز انواع کتابهای مذهبی، علمی از او به یادگار مانده است او به دلیل اینکه پول کافی برای خرید کتاب نداشت با کار کردن در کتاب فروشی ها این کتاب ها را تهیه و مطالعه می نمود.

احمد سایانی با بیان اینکه تلاش درراه خداوند را نباید با رسیدن به پست و مقام دنیوی معاوضه کرد: افزود:بسیار کسانی بودند که سالها در راه خدا تلاش کردند و در نهایت زمانی که پست و مقامی دریافت کردند از خود بیخود شدند و راه حق را گم کردند.

وی با تاکید بر شناخت اعجاز قرآن به جوانان افزود:شفافیتی که در قرآن وجود دارد در هیچ یک از کتب مقدس دیده نمی شود لذا باید با شناخت ابعاد قرآن به جامعه مردم را در پشبرد زندگی موفق هدایت کرد.

سایانی تصریح کرد:در طول هشت سال جنگ تحمیلی تمام دنیا به پشتبانی عراق برخواست و  آلمان با حمایت از صدام ملعون و فرو بمب های شیمایی باعث قتل عام گسترده مردم بیگناه ما شد و جوامع بین المللی سکوت کردند اما زمانی که صدام به کویت حمله کرد او را به عنوان ناقض حقوق بشر معرفی کردند که این موضوع بیانگر دشمنی جهانیان با ایران اسلامی بود.

وی با بیان اینکه استکبار به دنبال نفوذ در لایه های میانی جامعه است،اظهار کرد:تدبیر امام راحل و رهبر معظم انقلاب اجازه نفوذ را به دشمنان اسلام نداده لذا لبخندهای دولتمردان غربی ابزاری برای جلب اعتماد و نفوذ است تا از این طریق به اهداف کثیف و منافع خود دست یابند.

برادر شهید سایانی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب به ارزش های دینی گفت: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) با درایت هایشان موجب امنیت در کشور و جامعه اسلامی شده اند لذا به پشتوانه رهبر انقلاب جهان باید محیای ظهور حضرت مهدی(عج) شود و افکار عمومی باید متوجه این مهم شوند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است