منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
شناسه خبر: 365434
گروه :خبر
636014128723777661

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دشمنی آمریکا با ملت ایران ریشه تاریخی دارد و قبل از انقلاب هم در سال 32 با کودتای 28 مرداد خصومت آنها بر ملت ایران آشکار شد.

نقوی حسینی ،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی هرمز گفت: روز 13آبان که یکی از روز های تاریخی و مهم کشور ما می باشد، مصادف است با چند تحول بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی از جمله تبعید حضرت امام خمینی بنیان گزار جمهوری اسلامی در سال 43 به جرم اعتراض کوبنده به قانون کاپیتولاسیون، شهادت دانش آموزان عزیز در اعتراض به حکومت طاغوت در سال 57 با گلوله آمریکایی ها و همچنین فتح الفتوح انقلاب اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که به تعبیر حضرت امام انقلاب دوم نامگذاری شده است.

نقوی حسینی گفت: همانطور که در راهپیمایی امروز و ادوار گذشته مشاهده نموده ایم،13 آبان متعلق به همه ملت ایران است اما به جهت اینکه دانشجویان در خط مقدم مقابله با استکبار و دانش آموزان آینده سازان جامعه هستند حضور آنها پر رنگ تر و نقش آفرین تر است و آنها باید این روحیه استکبار ستیزانه را حفظ نمایند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت:  آمریکایی ها تلاش می کنند تا مردم ایران آن گذشته تجاوز گرایانه و خیانت آمیز را فراموش نمایند یا چشمان خودشان را بر این عهد شکنی های آنها ببندد اما 13 آبان و حضور ملت در عرصه نشان می دهد که فریب دشمن را نمی خورند و استکبار جهانی خوب شناخته اند و اعلام براعت از قدرت های استکبار جهانی را دارند.

وی افزود: خصومت آمریکایی ها با ایران به بعد از انقلاب ختم نمی شود و از روزی که آمریکایی ها دولت ملی ما را در سال 32 با کودتای ننگین 28مرداد براندازی کردند، ثابت کردند جنایت و خیانت در این کشور با رهبری آمریکایی ها آغاز شده و با استقرار دولت آمریکایی، ساواک در این کشور تشکیل شد تا صداها را خفه کند و زبان ها را از حلقوم بیرون بکشد و 37 سال حکومت ظلم و ستم در این کشور با کشتار هزاران دانش آموز، دانشجو، طلبه، مبارز، کارگر و معلم در سیاه چاله های طاغوت با آموزش آمریکایی ها به خاک و خون کشیده شدند همراه بود.

نقوی حسینی در ادامه تصریح کرد: در سال های 55،56 و 57 این انقلاب بارور شد و علی رغم مقاومت سرسخت آمریکایی ها و حضور ژنرال هایزن در سال 57 در ایران که اعلام کرد همه ملت ایران را به خاک و خون خواهیم کشید اما انقلاب مردمی ایران به پیروزی رسید و به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان و دانش جویان در سال 57 هم نتوانست مانع کند شدن مسیر تحقق انقلاب اسلامی شود و دشمنی های آمریکا، جنایت های آنها، خصومت های آمریکا، تجاوزگری ها و دخالت های آمریکا همچنان تا امروز ادامه دارد.

نقوی حسینی گفت: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی آمریکایی ها با تحریف و تحریک خلق ها علیه ملت ما توطئه را آغاز کردند و بعد از مدتی با حمایت از گروه های تروریستی، مسلح ومنافقین، چریک های فداعی خلق و ده ها گروهک ضد انقلاب دیگر و مسلح کردنشان، آنها را به جان ملت ایران انداختند و به طوری که آمریکا 17 هزار شهید ترور از ما گرفت تا امروز و بعد از حمایت از گروهک های ضد انقلاب و جنگ های داخلی، با حمایت از صدام در یک جنگ تمام عیارعلیه ایران ایستاد و 76 کشور را در برابر ایران در این جنگ به صف کشید تا شاید بتواند این انقلاب را از پا دربیاورد اما نتیجه برعکس شد و ملت ایران با دفاع و ایستادگی پیروز این جنگ بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: جنایات آمریکا علیه ایران به این موارد خلاصه نشد و آمریکایی ها با تحریم های ناعادلانه و ظالمانه خود علیه ملت ایران خصمانه در مقابل ایران ایستادند.

وی اظهار کرد: آمریکایی ها هیچ وقت نتوانستد اعتماد ملت ایران را نسبت به خود جلب نمایند و در آخرین اقدامشان هم در بحث برجام همگان شاهد بودند که ایران صادقانه در مذاکرات حاضر شد و صادقانه به تعهدات خود عمل نمود اما طرف آمریکایی یک روز بعد از امضاء توافقنامه و رسیدن به برجام با گستاخی اولین تحریم را علیه ما اعمال کرد و 11 شخصیت سیاسی حقوقی و حقیقی ما را تحریم نمود.

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت