منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۱
شناسه خبر: 231331
گروه :خبر
image456945

مدیر موسسه فرهنگی راه فخرالائمه گفت: پارسال گفتند امام حسین با عمر سعد مذاکره کرد که جنگ نشود، امسال می گویند الگوی هسته ای امام حسین بوده است. دست از سر امام حسین بردارید. امام حسین در کجای کربلا دنبال بازی برد برد بود؟ ما فکر کردیم فقط بعضی ها در پی تحریف شخصیت امامند. با امام حسین چه کار دارید؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان در ششمین شب از ماه محرم در هیات امین الزهرا(س) به شرح زیر است.

وقتی امت تغییر کند، نصرت خدا برداشته می شود

در این چند شب به توفیق الهی در ارتباط با اثر نفوذ دشمن در امت اسلامی و آفرینش این واقعه هولناک مقداری صحبت کردیم. الان هم خطر ما، عین همین خطر است. چون اسلام به قدرت رسیده است. وقتی اسلام به قدرت رسیده دشمن باید آن را از بین ببرد. چون مستقیما نمی تواند، باید در داخل لایه های عناصر مؤمن و اقشار مختلف، نفوذ کند و بعد رفته رفته توسط خود مسلمین ضربه را وارد کند. این ضربه را قبلا تجربه کرده و نتیجه هم گرفته است. قدرتی که پیغمبر برای اسلام ایجاد کرده بود، یک قدرت بلا منازع بود. خدا در میدان دفاع آمد. اینها رفتند کار کردند. درست هم تشخیص دادند. خدا امت پیغمبر و لشکر اسلام را یاری کرد. چه کار کنند که خدا یاری نکند؟ هر چقدر هم عِده و عُده خود را زیاد کنند، می فرماید مکر شیطان ضعیف است. باید جهت هایی که مؤمنین دارا هستند و خدا به واسطه آن جهت ها یاریشان می کند را از بین ببرند. ایمانشان را سست کنند. وسوسه کنند. در دلشان تردید ایجاد کنند. حب دنیا را در اینها عمده کنند. آخرت را در اینها به فراموشی بسپارند و نظیر اینها. وقتی امت تغییر کند، نصرت خدا برداشته می شود. اگر نصرت خدا برداشته شود، حجت خدا تنها می ماند. چون خدا بنا دارد به وسیله مردم، حجتش را یاری کند.

مردم تصمیم بگیرند خدا را یاری کنند، خدا به میدان می آید

خدا در قرآن صریحا فرموده چه کسانی را یاری می کند. شیطان اگر جاهل هم بود، خواندن این آیات قرآن برایش بس بود. که این طور هم نبود، شیطان منبری عرش بوده است. یکی از جهاتی که خدا نصرتش را شامل حال مردم می کند، کجاست؟ فرمود: «وَ لَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُه‏» شیطان وقتی عاجز می شود که خدا به میدان بیاید. خدا وقتی به میدان می آید که مردم تصمیم بگیرند خدا را یاری کنند. چون اگر خدا را یاری کنند، خدا به کمکشان می آید. این قاعده است. مگر خدا به کمک مردم نیاز دارد؟ خدا نیاز ندارد. ولی در قرآن می فرماید که کمک من یعنی چه. خدا در جایی این آیه ها را می فرماید که مردم به کمک ولی خدا می روند و از حجت خدا اطاعت می کنند. در هر زمان هم حجت هست.

شیطان با گناه ما را حقیر و خوار می کند

خدا می گوید برای اقامه حق مجاهده و کار کن. یعنی اینقدر برای من ارزش قائل شدی؟ چرا ملائکه ات را نیاوردی که حکومتت را در عالم تشکیل دهند. می دانید چرا ما به خودمان نگاه با ارزش و عزتمندی نداریم؟ چون شیطان برای ما، خودمان را حقیر جلوه می دهد. سعی می کند به گناهانی وادار کند که ما را خوار کند. سعی می کند ما را به جاهایی ببرد که فکر نکنیم انسانیم و قیمت داریم و خدا روی ما حساب کرده است. ۱۲۴ هزار پیغمبر آمده اند و به پیغمبر خاتم رسیده است. دین دیگری نداریم. کار را خدا تمام کرده است. کار خدا در این دنیا گرفته است یا نه؟ آدم ها اختیارشان را به خدا داده اند؟ ولیّ خدا در پرده غیبت است.

راهی جز نابود کردن شیطان و اتباع شیطان نیست

حالا امام حسین ع می تواند با شیطان کنار بیاید؟ امروز باز یکی از مسئولین گفت در مذاکرات هسته ای از درس امام حسین استفاده کرده ایم. پارسال گفتند امام حسین با عمر سعد مذاکره کرد که جنگ نشود، امسال می گویند الگوی هسته ای امام حسین بوده است. دست از سر امام حسین بردارید. امام حسین در کجای کربلا دنبال بازی برد برد بود؟ ما فکر کردیم فقط بعضی ها در پی تحریف شخصیت امامند. با امام حسین چه کار دارید؟ خون امام حسین صاحب دارد؟ هر کس حریم امام حسین را نشناسد، خون او دامنش را می گیرد. حسین بن علی خورشید پر فروغی است که تا قیامت هم خواهد درخشید. طرف مقابل شما شیطان است. می توانید با او کنار بیایید؟ اگر با او کنار بیایید یعنی با شیطان کنار آمده اید. اگر قرار بود انسان با شیطان کنار بیاید. انبیا نمی آمدند. این همه جنگ نمی شد. امام حسین کشته نمی شد. راهی جز نابود کردن شیطان و اتباع شیطان نیست.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است