منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶
شناسه خبر: 261768
گروه :خبر
13941010000185_PhotoA

پلیس چین از دستگیری ۵ نفر که در فضای مجازی شایعه حملات تروریستی در این کشور را نشر می‌کردند، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پلیس چین ۵ نفر را به جرم انتشار اطلاعات غلط در اینترنت درباره حملات ترویرستی در این کشور، دستگیر کرد.

وزارت امنیت عمومی چین روز پنج شنبه (امروز) اعلام کرد «جعل و انتشار شایعات آنلاین، بویژه درباره حملات تروریستی، توازن اجتماعی و نظم عمومی را بر هم می‌زند.»

این ۵ نفر بعد از دستگیری از این اقدامات اظهار پشیمانی کردند اما پلیس چین گفت چنین شایعاتی را برنمی‌تابد چراکه این شایعات مسبب وحشت هستند و به بی‌ثباتی اجتماعی می‌انجامند.

روز یکم ژانویه ۲۰۱۶، فردا، قانون تازه‌ای در چین آغاز به کار خواهد کرد که بر اساس آن جعل اطلاعات درباره حملات تروریستی ممنوع است.

بر اساس این قانون، در واقع تنها پلیس ضدتروریسم چین است که اجازه انتشار اطلاعاتی درباره وقایع جاری و نتایج تحقیقات را خواهد داشت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است