منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
شناسه خبر: 338029
گروه :خبر
hormoz
 

عضو هیئت علمی دانشگاه واحد شهرکرد بیان کرد؛

دستگاه رطوبت‌ سنج نان میزان ماندگی نان را مشخص می‌کند

عضو هیئت علمی دانشگاه واحد شهرکرد گفت: دستگاه رطوبت سنج نان به اندازه یک تبلت است که به منظور مشخص شدن ماندگی، نان میزان رطوبت و کیفیت آن را در نانوایی‌ها مشخص می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ ابراهیم رحیمی، عضو هیئت علمی دانشگاه واحد شهرکرد درباره ساخت دستگاه رطوبت سنج نان در کشور گفت: یکی از شاخص‌های کیفیت نان میزان رطوبت آن است و در آزمایشگاه چندین ساعت طول می‌کشد تا میزان رطوبت نان سنجیده و ماندگاری آن تعیین شود اما این دستگاه در چند دقیقه این اطلاعات را به ما می‌دهد.

 

دستگاه رطوبت سنج نان مدال نقره کشوری را اخذ کرده است

وی ادامه داد: البته این دستگاه کیفی است و کاربرد کمیتی ندارد اما پاسخ ما را در سنجش میزان رطوبت و کیفیت نان ارائه می‌دهد و مدال نقره کشوری را نیز دریافت کرده است.

 

استفاده از امواج رادیویی برای مشخص شدن میزان رطوبت نان

رحیمی، درباره شیوه استفاده از دستگاه رطوبت سنج نان بیان کرد: این دستگاه به اندازه یک تبلت است که نان داخل آن قرار می‌گیرد و بر اساس امواج رادیویی میزان رطوبت نان را مشخص می‌کند.

 

وی در ادامه افزود: دستگاه رطوبت سنج نان بر اساس نان‌های سنتی و صنعتی میزان رطوبت را به ما اعلام می‌کند و به شکل عدد میزان این رطوبت را مشخص می‌کند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه واحد شهرکرد با اشاره به اینکه دستگاه رطوبت سنج نمونه خارجی ندارد و در داخل کشور ثبت علمی شده است، تصریح کرد: تاکنون چندین بار نامه نگاری انجام داده‌ایم تا بتوانیم این دستگاه را به کارگاه‌های مختلف یا نانوایی‌ها ارائه دهیم اما موفق به انجام این کار نشده‌ایم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است