منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۶
شناسه خبر: 277194
گروه :خبر
image445249

دو سازمان حامی صهیونیسم در آلمان از «فرانک والتر اشتاین‌مایر»، وزیر خارجه این کشور که در حال حاضر در تهران به سر می‌برد خواسته‌اند برای لغو مسابقه کاریکاتور «هولوکاست» تلاش کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ دو سازمان حامی صهیونیسم در آلمان از فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه این کشور که در حال حاضر در تهران به سر می‌برد خواسته‌اند برای لغو مسابقه کاریکاتور «هولوکاست» تلاش کند.

مدیر دفتر «کمیته یهودیان آمریکا» در «برلین»، پایتخت آلمان روز چهارشنبه در نامه‌ای به آقای اشتاین‌مایر از او خواست در برابر توهین به «هولوکاست»، منفعل عمل نکند.

او در این نامه می‌نویسد: «انصاف، وجدان و انسانیت، دولت آلمان را ملزم می‌کند تا در برابر توهین مکرر به شرافت قربانیان هولوکاست و خویشاوندان آنها منفعل نباشد.»

کمیته یهودیان آمریکا از قدیمی‌ترین سازمان‌های حامی صهیونیسم در آمریکا به شمار می‌رود.

در بخش دیگری از این نامه از دولت آلمان خواسته شده ضمن تلاش برای لغو مسابقه کاریکاتور هولوکاست، ایران را با «تحریم‌های سیاسی و اقتصادی» رو به رو کند.

«لازم است آلمان این مسابقه آزاردهنده را لغو کند و در صورت لزوم، تحریم‌های سیاسی و اقتصادی علیه ایران وضع کند.»

سازمان اروپایی «بمب را متوقف کن» نیز در نامه‌ای جداگانه از اشتاین‌مایر خواست که رسماً این مسابقه که قرار است ماه ژوئن در ایران برگزار شود را محکوم کند.

این سازمان با بیان اینکه «انکار هولوکاست» دیگر تمایل فکری ثانویه ایران نیست مدعی شده «یهودستیزی» محور ایدئولوژی نظام ایران را تشکیل می‌دهد.

برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران معمولاً با واکنش مقامات رژیم صهیونیستی همراه می‌شود.  «دنی دانون» سفیر این رژیم صهیونیستی در سازمان ملل ماه گذشته از «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل خواسته بود برگزاری این مسابقه در ایران را محکوم کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است