منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۲
شناسه خبر: 250578
گروه :خبر
hormoz

بر اساس دستور جدید دولت، وزارت کشور با همکاری راهنمایی و رانندگی، موظف شده است نسبت به بازنگری و اصلاح قانون رسیدی به تخلفات رانندگی با رویکرد محرومیت های اجتماعی یا کارهای اجباری عام المنفعه برای تخلفات مکرر رانندگان اقدام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یکی از مشکلات مهمی که کلانشهرها و جاده های کشورمان با آن مواجه هستند، نحوه رانندگی برخی شهروندان و تبعات ناشی از آن است به گونه ای که این رفتارها، موجب بروز هزاران تصادف در سال و جان باختن تعداد قابل توجهی از مردم کشورمان می شود. بر اساس آمارهای جدید سازمان پزشکی قانونی، طی سال 94 تاکنون 10 هزار نفر از مردم کشورمان بر اثر تصادفات رانندگی کشته شده و چندین برابر این آمار نیز مصدوم شده اند.

علاوه بر هشدارها و راهنمایی هایی که دستگاههای مسئول برای کاهش این تلفات و رانندگی بهتر مردم کشورمان در دستور کار قرار داده اند، تاکنون چندین مصوبه مهم نیز توسط هیئت دولت برای بهبود شرایط مذکور به تصویب رسیده است. به عنوان مثال، بر اساس مصوبه شهریورماه سال88 هیئت دولت، آیین‌ نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی ابلاغ شد که تاثیر زیادی در کاهش برخی سوانح و مدیریت حوادث داشت.

در جدیدترین اقدام نیز، تصویب نامه جدیدی توسط هیات وزیران برای اجرای اقدامات جدید در حوزه حمل و نقل توسط دستگاه های اجرایی مصوب شده است که با شماره 119512 مورخ 10 آذرماه، از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به بیش از 10 دستگاه دولتی و سازمان صدا و سیما ابلاغ شده است.

بخش مهمی از این مصوبه که به پیشنهاد وزارت کشور تصویب شده، مربوط به بهبود وضعیت ترافیکی و تصادفات شهری است که بر اساس یکی از مهمترین بندهای آن، مقرر شده است این وزارتخانه با همکاری راهنمایی و رانندگی، ظرف یک سال از زمان ابلاغ این مصوبه، نسبت به بازنگری و اصلاح قانون رسیدی به تخلفات رانندگی با رویکرد محرومیت های اجتماعی یا کارهای اجباری عام المنفعه برای تخلفات مکرر رانندگان اقدام کنند.

همچنین، دولت این دستگاهها را موظف کرده است جرائم فوق را برای عابرین و موتورسیکلت ها و همچنین تخلفات ناشی از مصرف الکل و موادمخدر حین رانندگی نیز پیاده کنند. در عین حال، وزارت کشور و ناجا موظف شده اند در خصوص جلوگیری از تردد وسائل نقلیه حمل و نقل عمومی فاقد تجهیزات اظفای حریق نیز تدابیر لازم را اجرایی کنند.

این مصوبه دولت، در عین حال، کمیسیون خاص امور کلانشهر تهراو سایر کلانشهرها را نیز موظف کرده است نسبت به نظارت بر این مصوبه مهم و شیوه تدوین آن توسط وزارت کشور و راهور، اقدام کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است