منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹
شناسه خبر: 181854
گروه :خبر
13920209000365_PhotoA

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دستورالعمل فرمانده کل قوا برای تقویت بنیه دفاعی با تهیه دستور ستادی به ارتش و سپاه ابلاغ شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم تقدیر از جایگاه معلمان که صبح امروز پنجشنبه در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سؤالی درباره تأثیر تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح بر روی سیاست خارجی گفت: اصولاً سیاست خارجی با سیاست دفاعی در یک امتداد قرار دارد.

وی ادامه داد: در مرحله‌ای که گفت‌وگو می‌تواند مشکل را حل کند نیازی به حضور نیروهای نظامی نیست و ما از این فرصت استفاده می‌کنیم تا بنیه خود را قوی‌تر کنیم و نیروهای سیاسی از این اقتدار ایران حداکثر استفاده را می‌برند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: مطمئناً کسی که در مذاکرات پشتوانه‌ای نداشته باشد در راه مذاکره شاید به سر وی نیز بزنند ولی مذاکره‌کننده‌ای که دارای پشتوانه است با قدرت وارد می‌شود.

سرلشکر فیروزآبادی تصریح کرد: مذاکره‌کننده‌ها از ما هستند و بنابراین اقتدار ما پشتوانه آنها است؛ وقتی یک وزیر امور خارجه از این پشتوانه مطلع باشد قوی‌تر حرف می‌زند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره ابلاغ دستورالعمل فرمانده کل قوا درباره تقویت بنیه دفاعی گفت: پس از اعلام این دستورالعمل من بلافاصله آن را به قرارگاه خاتم‌الانبیا اعلام کردم تا این دستور را تبدیل به دستور ستادی کنند و در نهایت به ارتش و سپاه ابلاغ شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: من در جلسه سیاست‌گذاری نیروهای مسلح تدبیر رهبری را ابلاغ و البته تفسیر و تبیین نمودم؛ تفسیر این دستورالعمل و ابعاد آن این است که دفاع در برابر تهدید شکل می‌گیرد.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل با اصل اسلام مخالفند و حداکثر به اسلام آمریکایی از نوع سعودی راضی می‌شوند، اظهار داشت: آنها می‌گویند گزینه نظامی روی میز است و ما در این زمینه آمادگی نظامی خود را بیشتر خواهیم کرد و هر سه ماه یکبار نیز هر نیرو عملکرد خود را از طریق ستاد کل به محضر فرماندهی کل قوا اعلام می‌کند و تدابیر جدید ایشان را گرفته و ابلاغ می‌کنیم.

وی همچنین گفت: رشد بنیه دفاعی یک جریان مستمر دارد و فرمان رهبر معظم انقلاب باعث شد که من به فرماندهان بگویم در ماه رجب و شعبان دعا و ذکر شما تقویت بنیه دفاعی است و باید برنامه‌ریزی‌های خود را بر روی مقابله با تهدیدات مختلف متمرکز کنید.

سرلشکر فیروزآبادی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح ایران در بهترین وضعیت قرار دارند، خاطرنشان کرد: امروز آمریکایی‌ها بارها این نکته را تست کرده و فهمیده‌اند که توان رویارویی با نیروهای مسلح ایران را ندارند و در این میان آمریکا و اسرائیل نیز از انجام این حرکت احمقانه می‌ترسند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی