منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
شناسه خبر: 193078
گروه :خبر
13930408000550_PhotoA

سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اعلام این خبر که طبق دستورالعمل شماره ۴۰ روابط کار، در کارگاه‌های با ماهیت دائم، نباید مدت قرارداد کارگران کمتر از یک سال باشد گفت: این دستورالعمل به تمام مراجع قانونی ابلاغ شد و لازم‌الاجراست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدهادی ابوی با اشاره به اینکه طبق ماده 7 قانون کار، باید نحوه انعقاد قرارداد با کارگران براساس ماهیت کارگاه‌ها به صورت دائمی و موقت تعیین‌تکلیف می‌شد تصریح کرد: براساس دستورالعملی که روز گذشته به سراسر کشور ابلاغ شده است، کارگاه‌هایی که ماهیت دائمی دارند، باید حداقل قرارداد یک‌ساله با کارگران امضاء کنند.

وی افزود: متأسفانه در چند سال اخیر در کارگاه‌هایی که ماهیت کار دائم دارند، قراردادهای 15 روزه، یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه منعقد می‌شد که براساس این قانون، تنها کارگاه‌هایی که ماهیت کار موقت دارند می‌توانند قراردادهای مدت‌دار کمتر از یک سال منعقد کنند.

ابوی با اشاره به اینکه این دستورالعمل از روز گذشته به تمام واحدها و ادارات کل سراسر کشور ارسال شده است، افزود: دستورالعمل بلافاصله لازم‌الاجراست و قراردادهایی که به صورت موقت در کارگاه‌های با ماهیت کار دائم بسته می‌شوند خلاف قانون است.

ابوی با اشاره به اینکه این اقدام در افزایش ثبات شغلی و انگیزه کارگران اثرگذار است، گفت: نباید در کارگاه‌هایی که کار دائم انجام می‌‌شود، دغدغه اصلی کارگران تمدید قرارداد باشد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است