منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۵
شناسه خبر: 183704
گروه :خبر
5686
 

کارگر نمونه شهرستان بشاگرد عنوان کرد:

دستمزد فعلی کفاف زندگی یک کارگر را نمی‌دهد

کارگر نمونه شهرستان بشاگردگفت:مشکلات معیشتی کارگران از یک طرف و سختی کار از طرف دیگر جامعه زحمتکش کارگر را با سختی‌هایی مواجه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، محمد نگار کارگر نمونه شهرستان بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز، با اشاره به مشکلات جامعه زحمتکش کارگری از جمله معیشت، بهداشت و درمان، پوشاک گفت: محیط کار برای کارگران بسیار سخت و طاقت‌ فرسا است و مشاغل اداری نیز مشکلات خاص خود را دارد.

نگار افزود: مشکلات معیشتی کارگران از یک طرف و سختی کار از طرف دیگر جامعه زحمتکش کارگر را با سختی‌هایی مواجه کرده است، بنابراین هر چه دولت به این جامعه کمک کند، منشأ خیر و برکاتی خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه کارگران زحمتکش چرخ‌های صنعت و تولید را می چرخانند، گفت: بر اساس محاسباتی که انجام شده، حداقل دستمزد فعلی کفاف زندگی یک کارگر در خانواده پرجمعیت را نمی‌دهد.

این کارگر نمونه افزود: اگر کارگر مسکن نداشته باشد، قطعاً هزینه مسکن به زندگی اضافه می‌شود و در کنار آن هزینه‌ هایی همچون خوراک، پوشاک و درمان به آن اضافه می‌ شود که البته این موارد جزء استانداردهای حداقل زندگی یک فرد است.

وی گفت: اکنون نهادها و مجامع کارگری مختلفی حضور دارند که مشکلات را به گوش مسئولان می‌ رساند و دولت به خوبی می‌ داند که یک کارگر در خانواده پرجمعیت با چه مشکلات عدیده‌ ای مواجه است، بنابراین نباید به سادگی از کنار مشکلات این جامعه گذشت.

محمد نگار که هم اکنون کارگر اداره برق شهرستان بشاگرد است درباره لزوم توجه به پتانسیل‌های نخبگان گفت: دولت باید از افرادی که نخبه هستند، حمایت کند و کارگاه‌ هایی را در اختیار آنان قرار دهد.

نگار درباره مشکلات نخبگان در کشور تأکید کرد: نخبگان و  افرادی که صاحب سبک و خلاقیت هستند، به راحتی می‌ توانند کار آفرینی کرده و به تولید رونق بخشند، اما زمانی که رفتار دولت در مقابل افراد نخبه را می‌ بینم، واقعاً دلسرد شده و غبطه می‌ خورم.

این کارگر نمونه کشوری از دولت درخواست کرد که به مسئله نخبگان که ارزش‌های نظام هستند، بیشتر توجه کرده و از پتانسیل‌های آنان در صنایع مختلف و کارگاه‌های تولیدی استفاده کنند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی