منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
شناسه خبر: 233826
گروه :خبر
81079605_5556606

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت:پروژه مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بندر شهید رجایی در این بندر اجرایی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز , “ابراهیم ایدنی”مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ، برگزاری دوره آموزشی کارکنان و حضور پر رنگ در نمایشگاه پدافند غیرعامل در هرمزگان، تهیه و توزیع بروشور، چاپ بنرهای تبلیغاتی با شعار هفته پدافند غیرعامل و رهنمودهای مقام معظم رهبری در ورودی‌های بندر را از جمله برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

 

 

وی افزود : موفقیت و اثرگذاری این پروژه را در گرو مساعدت و تعامل همکاران بندر، مشاور طرح و مسئولان ستادی سازمان بنادر اعلام کرد.

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن تشریح و تبیین دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت پدافند غیرعامل گفت: پروژه مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بندر شهید رجایی در این بندر اجرایی شده است.

 

 

 

ایدنی ضمن تشریح اهمیت پدافند غیرعامل در بنادر تجاری تراز اول کشور اظهار کرد: اقدامات اساسی صورت گرفته در بندر شهید رجایی در راستای توسعه پایدار این بندر عملیاتی شده است.

 

 

 

عالی ترین مقام دریایی و بندری استان هرمزگان تصریح کرد: پدافند غیرعامل امروزه اقدام غیر مسلحانه ای است که باعث کاهش آسیب پذیری تاسیسات و تجهیزات و مراکز حیاتی و حساس و نیروی انسانی است و این اقدامات از اصولی چون استتار، اختفا، پوشش، فریب، تفرقه و پراکندگی و مقاوم سازی استحکامات و اعلام خبر تبعیت می نماید.

 

 

 

ایدنی تاکید کرد: کاهش توانایی سامانه های شناسایی و هدف گیری تسلیحات آفندی دشمن و بالابردن قابلیت بقا استمرار و خدمات رسانی تجهیزات در شرایط وقوع بحران و جنگ از اهداف پدافند غیر عامل در این بندر است.

 

 

وی افزود: کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی در برابر تهدیدات، سلب ابتکار عمل برای دشمن، تقویت بازدارندگی با تحمیل هزینه بیشتر به دشمن و افزایش آستانه مقاومت نیروی خودی در برابر تهاجمات از دیگر اهداف اجرایی در بزرگترین بندر کشور است.

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار داشت: حفظ تمامیت ارضی و روحیه و انسجام در کنار سرمایه و استقلال کشور از اهداف اجرای این طرح در بندر شهید رجایی است.

 

 

ایدنی خاطر نشان کرد: آمار و سوابق جنگ های گذشته نشان می دهد پدافند عامل به تنهایی قادر به مقابله با سلاح های مدرن جهت جلوگیری از اثرات ویرانگر آنها به مراکز حیاتی و نیروی انسانی نیست.بکار گیری اصول و معیارهای پدافند غیرعامل می تواند به تکمیل زنجیره دفاعی کمکی موثر و قابل توجه نماید.

 

 

انتهای پیام/س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است