منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۷
شناسه خبر: 199024
گروه :خبر
 

بیانیه آمانو بعد از دیدار با روحانی در تهران:

در مورد مسائل حل نشده برنامه هسته‌ای ایران پیشرفتی حاصل نشده است

رئیس سازمان بین‌المللی انرژی اتمی پس از پایان دیدارهای خود با مقامات ایرانی روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در مورد مسائل حل نشده درباره برنامه هسته‌ای ایران پیشرفتی حاصل نشده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی پس از پایان دیدارهای خود با مقامات ایرانی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که در مورد مسائل حل نشده درباره برنامه هسته ای ایران پیشرفتی حاصل نشده است

امانو روز پنجشنبه با رئیس جمهور ایران و دبیر شورای امنیت ملی این کشور دیدار کرد و در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شده اعلام کرد: هدف این سفر پیش برد همکاری برای حل تمامی موضوعات مهم در خصوص برنامه هسته ای ایران من جمله  شفاف سازی ابعاد احتمالی نظامی  بوده است.

وی افزود: به اعتقاد من طرفین به درک بهتری دسترسی پیدا کرده اند اما اقدامات بیشتری مورد نیاز است.

این در حالیست که سید عباس عراقچی در جمع خبرنگاران در وین سفر یوکیا آمانو مدیرکل آژانس به تهران در روز پنج شنبه را خوب و موفق ارزیابی کرد و گفت: گزارش هایی که از تهران دریافت کردیم و گزارش هایی که همکاران ایشان دادند نشان می دهد که این سفر، سفری موفق و حرکتی رو به جلو بوده است‎.

رویترز نوشت: تهران و قدرت های جهان برای توافق نهایی در وین جمع شده اند تا از طرفی نگرانی ها در مورد برنامه هسته ای ایران و از طرفی مشکل تحریم های ایران را حل کنند.

آژانس بین المللی هسته ای نیز که نقش مهمی در مانیتورینگ و نظارت از برنامه هسته ای ایران را دارد، می تواند نقش کلیدی در انجام این توافق بازی کند. آژانس همچنان می گوید که ایران مخالف نظارت ها و بازرسی ها است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی