منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۴
شناسه خبر: 216360
گروه :خبر
13920420000067_PhotoA

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا با اشاره به این مطلب که در عملیات بین‌المللی پانجی‌ آ، ۹۰ نفر در ایران دستگیر شدند، گفت: کشفیاتی به ارزش ۸۱ میلیون دلار آمریکا در پانجی‌ آ در جهان کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرهنگ حسین رمضانی معاون امور بین‌الملل و حقوقی رئیس فتا از کشف 81 میلیون دلار داروی قاچاق غیراستاندارد با مشارکت 115 کشور در عملیات پانجی آ خبر داد و گفت: در این عملیات هزار و 634 مورد سایت رصد شد که از  این تعداد هزار و 439 مورد مجرمانه بوده که از این تعداد 632 مورد مربوط به سایت‌های داخل کشور است.

وی گفت: این عملیات با محوریت سازمان اینترپول با حضور پلیس فتا به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران با موفقیت اجرا شد.

وی تصریح کرد: هدف عملیات پانجی آی 8 مبارزه با فروش و عرضه داروهای غیرمجاز، تقلبی و تبلیغات غیرقانونی این مواد است.

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا گفت: اولین حضور پلیس فتای ایران در سال 2011، در عملیات پانجی آی 5، بوده است.

وی گفت: در عملیات پانجی‌ آی 8، چندین کارگاه تولید محصولات غیربهداشتی و انبار داروهای غیرمجاز کشف شد که در این میان می‌توان به 2 مورد، یکی در مشهد و دیگری تهران اشاره کرد.

رمضانی تأکید کرد: در این عملیات 90 نفر در ایران و 66 نفر در سایر کشورها دستگیر شدند. در باند سازمان‌یافته که توسط پلیس فتای مشهد با نام دکتر سینا شناسایی شد، یک تن روغن نباتی فاسد که جزو مواد اولیه بهداشتی و آرایشی بود، کشف شد.

وی افزود: در تهران نیز کارگاهی بسیار بزرگ در حاشیه تهران کشف شد که در آن تجهیزات غیربهداشتی تهیه و علاوه بر توزیع در داخل کشور به کشورهای حاشیه دریای خزر نیز ارسال می‌شد و رقم کشفیات این کارگاه 5 میلیارد ریال بوده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است