منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 304279
گروه :خبر
حسن بیگی

یک نویسنده مطرح کشور گفت: ادبیات هم بخشی از هنرهای انقلاب اسلامی است و باید در سال اقدام و عمل بهای بیشتری به این حوزه داده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، ابراهیم حسن بیگی استاد ادبیات و نویسنده مطرح کشورمان در گفتگو با خبرنگار کیش پرس گفت: اینکه در کشور ما یک روز یا هفته ای به موضوعی اختصاص داده می شود به خودی خود بسیار پسندیده است زیر این نامگذاری موجب می شود تا نگاه به آن موضوع متمرکز تر بوده و در تجزیه و تحلیل موضوع نتایج و عملکرد های آن مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی افزود: در همین رابطه در هفته هنر انقلاب اسلامی نیز این نامگذاری به همین منظور صورت گرفته تا با ارزیابی عملکردهای حوزه های مختلف هنر انقلاب اسلامی بازخوردهای آن دیده شده و مشکلات موجود مرتفع شود.

 

این کارشناس ادبیات و نویسنده کشورمان که ساکن جزیره کیش است در رابطه با جایگاه ادبیات در هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: ادبیات نیز بخشی از هنر است و تمامی شاعران و نویسندگان نیز هنرمند محسوب می شوند اما در طی سال های گذشته که هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می شود نتوانسته است جایگاه مناسب خویش را بیابد و توجه ویژه ای که باید به این هنر صورت نگرفته است.

 

وی ادامه داد: این هفته به مناسبت شهادت شهید آوینی نامگذاری شده و شاید به این دلیل است که دوستان و متولیان حوزه هنری بیشتر به مبحث سینما می پردازند زیرا شهید آوینی هنرمندی با گرایش فیلم سازی بود.

 

حسن بیگی اظهار امیدواری کرد در سال های آتی متولیان حوزه های هنری به بخش ادبیات در هنر انقلاب اسلامی توجه بیشتری داشته باشند.

 

این استاد ادبیات با بیان اینکه انتخاب اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به عنوان شعار سال از سوی مقام معظم رهبری انتخاب بسیار به جا و مناسبی بوده است افزود: کلمه اقتصاد مقاومتی طی دو سال گذشته نیز در شعار سال جای داشت اما همه بخش ها تنها به عنوان آن بسنده کرده بودند و نتیجه ای که باید از این شعار دریافت نشد. به همین دلیل در سال 95 با درایت رهبر معظم انقلاب کلمه اقدام و عمل به آن افزوده شد زیرا بدون اقدام و عمل هیچ تفکر، و ایده ای به ثمر نخواهد نشست.

 

وی با تاکید بر اینکه اقدام و عمل در حوزه ادبیات فردی از سوی نویسندگان و شاعران به عنوان یک وظیفه رعایت می شود اما زمینه های اصلی آن در راه نشر آثار و افکار هنرمندان باید از سوی متولیان بخش های مربوطه ودولتی صورت پذیرد اظهار امیدواری کرد در سال 95 و در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نهادها و ارگان های مسئول شادی و نشاط لازم را در عرصه هنرهای ادبیات کشور به وجود آورند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است