منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۶
شناسه خبر: 253229
گروه :خبر
image531888

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به تعبیر اهل بیت، قرآن را هم می‌توان زینبی و هم می‌توان یزیدی خواند، به عنوان مثال آل‌سعود همیشه از دین و قرآن دم می‎زند اما از عمل به آن خبری نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در مراسم گردهمایی اعضای هیئت دانشجویی امام رضا(ع) که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: هیئت و عزاداری هم می‌تواند طراز انقلاب باشد و هم می‌تواند نباشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: حضرت رضا(ع) فرمودند؛ ما را درست بشناسید و در رفتار خود به عنوان شیعه معرف ما باشید و کاری کنید که در روابطتان تحسین شوید.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی به نوعی بزرگترین راهپیمایی بود که دنیا به خود دیده است، گفت: امام رضا(ع) فرمودند که اگر کلام ما را درست متوجه شوید و خوبی‌های ما را درست برای بشریت روایت کنید، آنها به دنبال ما حرکت خواهند کرد، همچنین به تعبیر دیگری می‌فرمایند، رحمت خدا به کسانی که ما را همانگونه که هستیم معرفی می‌کنند و محبوب بشریت واقع می‌شویم.

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: این جمعیتی که برای عرض ارادت به ائمه حرکت می‌کنند و می‌آیند تنها برای تعصب نیست، بلکه معرفت اهل بیت(ع) را شناخته‌اند، لذا در این جامعه‎ای که حرص و حسد و خیانت وجود دارد، امام رضا(ع) خطاب به مردم می‌فرمایند طوری رفتار نکنید که آبروی ما را آنگاه ببرید.

وی با بیان اینکه این پیاده‌روی‌ها با پای برهنه نزد خداوند بسیار ارزشمند است، بیان کرد: از جهاتی باید گفت این پیاده‌روی مردم برای زیارت اهل‌بیت به گونه‌ای است که معجزه امام حسین(ع) و دیگر اهل بیت در آن دیده می‌شود.

رحیم‌پور ازغدی افزود: همه جای دنیا مهمان به دنبال میزبان می‌گردد اما در راهپیمایی اربعین حسینی شاهد بودیم میزبان به دنبال مهمان است و با اصرار فراوان خواستار پذیرایی از زائران بودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ویژگی‌ هیئت‌های طراز انقلاب اسلامی گفت: هیئت علاقه‌مند به مکتب اسلام و انقلاب باید به دنبال احیای ارزش‌ها و ساختن جامعه‌ای نمونه باشد.

رحیم پور ازغدی رحیم‌پور ازغدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ممکن است برخی مفاهیم دینی دو پهلو و حتی قابلیت سو استفاده داشته باشد، گفت: در زمان اصلاحات آمریکایی، در همین مشهد هر پرچمی که به هیئت‌های عزاداری داده می‌شد، یک عکس از تاج شاه در کنار آن وجود داشت و روی قسمت‌های دیگر آن اسم ائمه‌اطهار نقش بسته بود و به نوعی از مفاهیم عزاداری سوءاستفاده می‌کردند.

وی بیان کرد: اگر در عزاداری اهل‌بیت تنها به یک قسمت از کار پرداخته و سایر کارها را رها کنیم شاهد بروز انحراف خواهیم بود در صورتی که این عزاداری‌ها فرهنگ تشییع را زنده نگه داشته است بنابراین باید مراقب باشیم اشتباهی صورت نگیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: به تعبیر اهل بیت، قرآن را هم می‌توان زینبی و هم می‌توان یزیدی خواند، به عنوان مثال آل‌سعود همیشه از دین و قرآن دم می‎زند اما از عمل به آن خبری نیست.

رحیم‌‍‍‌پور ازغدی با اشاره به اینکه شهید مطهری قربانی مبارزه با روشنفکری انحرافی و فدای دفاع از مکتب اسلام شد، گفت: به تعبیر این شهید بزرگوار، عده‌ای هستند که در عزاداری، معصیت را عیب نمی‌دانند و تنها، داشتن حب امام حسین(ع) را کافی می‌پندارند، که متاسفانه چنین گروه‌هایی در ایران وجود دارد.

وی افزود: نوع مرثیه‌سرایی و عزاداری برای اهل بیت نیز متفاوت است، مجلس عزاداری اهل‌بیت مجلس احیای شخصیت و رفتار خودمان است و باید الگویی برای تمام زندگی باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه به تعبیر شهید مطهری دو تیپ روضه‌خوان داریم وجود دارد، گفت: گروه اول کسانی هستند که اشعاری بی‌مفهوم و بی‌معنی می‌خوانند و گروه دوم آنهایی هستند که با اشعارشان دنیا را تکان می‌دهند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است