منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
شناسه خبر: 283575
گروه :خبر
13941104000500_PhotoA

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تنگنای اعتباری قرار داریم، گفت: باید هزینه راهداری توسط مصرف‌کننده نهایی پرداخت شود و مشخص باشد که هر خودرو چند کیلومتر از جاده استفاده کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عباس آخوندی امروز در مراسم بهره‌برداری از فاز اول سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای که شامل 74 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت‌گیر است، اظهار داشت: یکپارچگی حمل‌ونقل را همواره دنبال می‌کنم؛ منظور از یکپارچگی، یکپارچه شدن در صدور بارنامه‌های تا یکپارچگی در انواع مدل‌های حمل‌ونقلی، یکپارچگی در سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و یکپارچگی در ارتباط همه سازمان‌های زیرمجموعه با ارگان‌های دیگر وزارتخانه است.

وی با تأکید براینکه بهره‌وری جاده‌ها باید ارتقا یابد و این در گروه یکپارچه‌سازی است، گفت: سیستم ارتباطات نوین در جهان یک انقلاب محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: نصب دوربین‌های ثبت تخلف در جاده‌ها و هوشمندسازی محورهای مواصلاتی مرحله جدیدی در مدیریت راهداری کشور محسوب می‌شود.

آخوندی با اشاره به اینکه میزان سرمایه‌گذاری در زیرساخـت‌های کشور روبه‌ گسترش است، افزود: امروز 217 هزار کیلومتر راه آسفالته در کشور داریم، شرایط کنونی تنگنای مالی به هر حال روزی رفع می‌شود و راههای کشور افزایش می‌یابد، بنابراین باید خود را برای مدیریت 250 هزار کیلومتر انواع راهها آماده کنیم.

وی بیان کرد: 75 درصد ترافیک کشور در 34 هزار و 600 کیلومتر راههای شریانی وجود دارد و نصب دوربین‌ها فعلاً در این راهها انجام می‌شود اما باید این پروژه را در همه راههای کشور دنبال کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: نگهداری 250 هزار کیلومتر جاده سالانه 10 هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد در همین راستا باید هزینه راهداری را مصرف‌کننده نهایی پرداخت کند؛ وقتی مشخص باشد که هر خودرو چند کیلومتر از جاده استفاده کرده هدف مذکور هم محقق می‌شود.

آخوندی گفت: در ایران از 10 سال پیش تاکنون میزان تلفات سوانح رانندگی 40 درصد کاهش یافت اما از این ‌پس کار سخت‌تری داریم و باید انگاره ایمنی را تغییر دهیم.

وی بیان کرد: شناسایی رفتارهای پرخطر و اعمال یکپارچه‌سازی قانون از سراسر کشور، تغییر جدی در انگاره ایمنی ایجاد می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد که پس از نصب 50 درصد دوربین‌های ثبت تخلف سرعت تلفات سوانح رانندگی کاهش به‌سزایی داشته باشد.

آخوندی گفت: اکثریت شهروندان قانون را رعایت می‌کنند و قانون‌گریزی فقط از سوی عده‌ قلیلی انجام می‌شود بنابراین باید سیستم ثبت لحظه‌ای رفتارهای پرخطر داشته باشیم و پلیس هم بتواند در لحظه تخلف را ثبت و اعمال قانون کند که قطعاً این مهم در کنترل رفتار پرخطر مؤثر است.

وی افزود: وقتی ابزار اعمال قانون وجود داشته باشد اما قانون نباشد این ابزار به ضد خود تبدیل می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است