منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۷:۲۱
شناسه خبر: 195423
گروه :خبر
رستگار
 

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا رستگار:

در تمام سال ، ماهی به عظمت ماه پربرکت رمضان نیست

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، گفت: رمضان بهار عبادت و ماه تعلیم و تربیت ، ماه طهارت و پاکی وماه تقوا وخود سازی است ، ماهی که مراحل قرب الهی و سیر وسلوک الهی را با گامهای سریع واستوار می توان پیمود .

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا رستگار مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار هرمز در خصوص  فظیلت ماه مبارک رمضان گفت: در تمام سال ، ماهی به عظمت ماه پربرکت رمضان نیست ، زیرا ماهی است که خداوند آن را جهت اهدای بالاترین هدیه خود به جهان بشریت ، یعنی قرآن مجید برگزیده است .

حجت الاسلام والمسلمین رستگار،افزود: از سوی دیگر ماهی است که شب قدر در آن واقع شده ، شبی که مقدر است با یکسال انسانها در حسب شایستگی ها ولیاقت ها یشان تعیین می گردد وعبادت آن برتر از عبادت هزار ماه است .

وی گفت:رمضان ، بهار عبادت وماه تعلیم وتربیت ، ماه طهارت وپاکی ، ماه تقوا و خود سازی است ، ماهی که مراحل قرب الهی وسیر وسلوک الهی است را با گامهای سریع واستوار می توان پیمود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) گفت: در اهمیت این ماه همین بس که پیامبر اکرم (ص) در آستانه ماه مبارک رمضان طی خطبه ای چنین فرمودند : ای مردم ، ماه خدا با برکت ورحمت ومغفرت به شما روی آورده ، ماهی که نزد خدا برترین ماه هاست ، روزهایش برترین روزها وشبهایش برترین شبها وساعاتش برترین ساعات است .

وی ادامه داد:  ماهی است که در آن به مهمانی خدا دعوت شده ایم ومورد کرامت واحترام الهی قرار گرفته ایم ، نفس های شما در آن حکم تسبیح را دارد ، خواب شما در آن عبادت ، عمل شما قبول و دعای شما در آن مستجاب است .

رستگار، عنوان کرد:اعمال ماه مبارک رمضان آثار عمیقی در پرورش روح وجان انسان دارد و به دو بخش تقسیم می شود . اول : اعمال مشترک ماه مبارک رمضان ، که مخصوص شب وروز نیست و آن برچهار قسم است:

1 – اعمالی که در هر شب روزه ماه مبارک انجام می شود .

2 – اعمالی که مخصوص شب های ماه مبارک است .

3 – اعمالی که مخصوص سحرگاهان پرفیض ایم ماه است .

4 – اعمال که مخصوص روزهای ماه مبارک است .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان اظهار داشت: اعمال مشترک هر شب و روز ماه رمضان بسیار است از جمله :

الف : دعای بعد از هر نماز ماه مبارک رمضان

ب : بهترین اعمال در شبها و روزهای ماه مبارک رمضان تلاوت قرآن است

ج: دعا وذکر صلوات واستغفار

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است