منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۵
شناسه خبر: 183533
گروه :خبر
13920306000939_PhotoA
 

سعید مرتضوی پس از خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران:

در بحث معاونت در قتل تبرئه شدم/ لزوم استعلام دادگاه از تأمین اجتماعی و وزارت کار

مرتضوی گفت: آقای روح‌الامینی تاکنون ۵ بار به دلیل معاونت در قتل از من شکایت کرده و هر ۵ بار یا تبرئه شدم و یا منع پیگرد برایم صادر شده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سعید مرتضوی پس از خروج از دادگاه با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز  ادامه دفاعیات در بحث تأمین اجتماعی و موضوعی بود که عنوان کردند ابلاغ صادره از سوی وزیر رفاه، کار و تعاون اجتماعی با عنوان سرپرستی غیرقابل قبول است.

وی افزود: توجیه‌شان این است که چون من مدرکم حقوق است نمی‌توانستم ابلاغ سرپرستی صادر کنم و حقوقی که من طی این مدت گرفته‌ام تحصیل مال نامشروع است.

مرتضوی با تأکید بر اینکه امروز وکیل سازمان تأمین اجتماعی توضیحات خود را ارائه کرد گفت: ایشان گفتند که ابلاغ سرپرستی من خلاف قانون بوده و به شکایت قبلی خود اصرار دارم.

وی با تأکید بر اینکه مجتبی نظری، وکیل تأمین اجتماعی در مصاحبه با رسانه‌ها همین مسئله را  عنوان کرده است، افزود: من هم به استناد ماده 14 اساسنامه تأمین اجتماعی توضیح کامل دادم که ابلاغ سرپرستی نیاز به شرایط مدیر عاملی ندارد.

مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی ادامه داد: دادگاه لازم دانسته تا مواردی را از تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استعلام کند.

مرتضوی همچنین در خصوص پرونده کهریزک گفت: در این پرونده هم با شکایت آقایان روح‌الامینی و کامرانی و به دلیل معاونت بر تهیه گزارش خلاف واقع احضار شدند البته دیوان حکم را نفی کرده و آن را به شعبه هم‌عرض ارجاع داده است.

خبرنگاری گفت که ظاهراً آقای روح‌الامینی از شما به دلیل معاونت در قتل هم شکایتی کرده است که مرتضوی در پاسخ گفت بله، شکایت ایشان تاکنون 5 ماه  مطرح و هر 5 بار هم مورد رسیدگی قرار گرفته و در هر 5 مرتبه یا برائت شدند و یا منع پیگیری برایش صادر شده و در واقع اعتبار امر مختومه را دارد به همین جهت دادگستری نباید شکایت جدید را می‌پذیرفت.

وی افزود: حتی در مورد آخر هم در شعبه 38 دیوان عالی کشور برای من حکم برائت صادر شد.

سعید مرتضوی با تأکید بر اینکه به احتمال زیاد این دادگاه تا سه جلسه دیگر ادامه دارد، گفت: رسیدگی‌ها نباید منقطع باشد و این منقطع شدن خلاف قانون آ‌یین دادرسی کیفری است.

وی تأکید کرد: باید پرونده که در دادسرا مطرح است هم رسیدگی می‌شد و پس از همه پرونده‌ها با هم به دادگاه می‌آمد اما ما تابع قانون هستیم و هر بار احضارمان کنند به دادگاه آمده و از خود دفاع می‌کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است