منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۹
شناسه خبر: 342159
گروه :خبر
farhangnews_154917-448415-1445849167

مدرس دانشگاههای هرمزگان اظهارکرد : دولت دست آوردهای برجام را همراه با مستندات منتشر کند تا اگر چیزی حاصل شده مردم نیز خوشحال شوند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دکتر وحید قربانی ،استاد دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار سوریاس  افزود: با یکساله شدن برجام شاهد داغ شدن بازار اظهار نظرها ی متنوع در کشور هستیم،  که گویای اهمیت این مهم می باشد. برجام یا همان برنامه جامع اقدام مشترک که این روزها بیشتر اقدام یکطرفه شده است ، سندی بود که یک سال پیش با لبخندهای فراوان امضاء شد و طبق گفته مسئولان خدوم کشور بنا بود گره گشای صنعت و اقتصاد و حتی نان و آب مردم باشد و اما در صحنه عمل چه گذشت .

وی اظهار داشت: در طول همان چند هفته اول بخش اعظم تعهدات خود را با سرعت زیادی انجام داد اما در مقابل طی این یک سال شاهد انواع بدعهدی ها نقص صریح و رفتار خصمانه طرف مقابل خصوصا آمریکا بوده و هستیم در طی این توافق ایران بخش اعظم اورانیوم خود را از کشور خارج ویا تبدیل کرد .

مدرس دانشگاه هرمزگان باتوجه به این که سطح غنی سازی به شدت کاهش یافت سانترفیوژهایی که هر کدام با خون شهیدی به چرخش در آمده بودند از حرکت ایستادند از اکثر اماکن حساس ما بازدید شد ، نطنز از فعالیت اصلی خود باز ایستاد و اتفاقات دیگری از این قبیل که شاهد آن بودیم که البته طبق برجام بوده و ایران اهل خلف وعده نبوده و نیست .

وی ادامه داد:  اما در مقابل در این یکسال چه واکنشی دیده شد، پول های ما هنوز در بانک های اروپای وامریکایی مانده است ، با وقاحت تمام اموال و پول های ایران توسط امریکا مصادره می شود ، روابط بانکی ما هنوز ناقص است ، کسی عزم جدی برای کمک به ایران در ساخت راکتور آب سنگین ندارد ، آب سنگین ما را بر خلاف توافق صورت گرفته شده نمیخرند .

وی با اشاره به بد عهدی های طرف مقابل تصریح کرد: هواپیما به ایران فروخته نمی شود افراد و شرکت های جدیدی تحریم می شوند ؛ تاجران از ترس جریمه شده از سوی امریکا مایل به عقد قرار داد سنگین نیستند و حتی دبیر کل سازمان ملل با وقاحت تمام از روح مرده ی برجام سخن میگوید و در یک کلام طرف مقابل خلف وعده کرده است .

دکتر قربانی افزود: این روزها شاهد اعترافات تلخ از سوی اعضا و دست اندرکاران مذاکره مبنی بر عمل نکردن 1+5 به برجام می باشد و این جمله ی مقام معظم رهبری در ذهن تداعی می شود که مکرر فرمودند من به این مذاکرات خوش بین نیستم .

وی اضافه کرد: البته دولت معتقد است که برجام همان کلید گره گشای موعود است لذا از دولت خواهش داریم که دست آوردهای برجام را همراه با مستندات منتشر نمایید تا اگر چیزی حاصل شده مردم نیز خوشحال شوند ؛ همین طور این پرسش شایسته پاسخ است که در مقابل بد عهدی طرف مقابل چه عکس العملی داشته و در آینده خواهد داشت .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است